WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Wydarzenia na świecie. Zakaz wódki w Rosji?! Ojciec zombie nie żyje. Trąba w Rzymie. Groza w wesołym miasteczku

Wydarzenia na świecie. Zakaz wódki w Rosji?! Ojciec zombie nie żyje. Trąba w Rzymie. Groza w wesołym miasteczku

17.07.2017, godz. 12:40
Co to jest flakka. Narkotyk który zmienia ludzi w zombie
Co to jest flakka. Narkotyk który zmienia ludzi w zombie foto: YouTube

Zmarł twórca "Nocy żywych trupów". Władze Rosji chcą prohibicji. Trąba powietrzna nad plażą w Rzymie. Wypadek na kolejce górskiej w Madrycie.

Wódka zakazana w Rosji

To już naprawdę znak końca świata! W Rosji chcą zakazać alkoholu. Jak informuje „Izwiestia”, ministerstwo ochrony zdrowia rozważa wprowadzenie w kraju zakazu sprzedaży alkoholu w weekendy. Wszystko po to, by promować wśród Rosjan zdrowy tryb życia. Już teraz w niektórych częściach kraju obowiązują czasowe zakazy sprzedaży wódki, ale nigdy nie był to nakaz odgórny i ogólnokrajowy. Czy w tej sytuacji da się uniknąć buntu narodu i nowej rewolucji?!

ZOBACZ TEŻ: Naziści zombie TERRORYZUJĄ mieszkańców Glinki (woj. dolnośląskie)!

Ojciec zombie nie żyje (Kanada)

Twórca „Nocy żywych trupów” nie żyje! Sławny reżyser George Romero (+77 l.) zmarł w Toronto po walce z nowotworem płuc. Romero zaczynał od kręcenia reklamówek. Swój wielki kinowy hit, „Noc żywych trupów”, stworzył w 1968 roku. Horror ten zapoczątkował modę na filmy o zombie, czyli zmarłych, którzy wstają z grobów owładnięci żądzą krwi i ruszają do ataku na bohaterów. Kolejnymi przebojami Romero były „Poranek żywych trupów” i „Dzień umarłych”. Choć kręcił też inne filmy, był kojarzony głównie z tymi o zombie. Miał w planach stworzenie kolejnego takiego obrazu, ale prace nad nim przerwały choroba i śmierć.


Trąba w Rzymie

Groza na włoskiej plaży! Dziesięć osób zostało rannych po tym, jak przez plażę w Rzymie przeszła trąba powietrzna. Żywioł porywał leżaki, parasole i parawany i miotał nimi prosto w tłum plażowiczów. Wczoraj na pogotowie zgłaszały się kolejne poszkodowane osoby. Włochy zmagają się też z falą upałów i groźnych pożarów.


Groza w parku rozrywki (Hiszpania)

Katastrofa w parku rozrywki w Madrycie! W miniony weekend doszło tam do zderzenia dwóch pociągów kolejki górskiej. Rozpędzony wagonik uderzył w drugi, w którym ludzie dopiero szykowali się do rozpoczęcia jazdy. Pociągi jeżdżą z prędkością do 55 km/h, a tory wznoszą się do 17,5 metra ponad ziemię. Ranne zostały 33 osoby, do szpitali odwieziono 27.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: