WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Wydarzenia na świecie. Zatrute JAJA w sklepach! Kung fu żaba. Zabierają dzieci Polakom

Wydarzenia na świecie. Zatrute JAJA w sklepach! Kung fu żaba. Zabierają dzieci Polakom

07.08.2017, godz. 12:00
Jakie jajka kupować? Jak odczytywać oznaczenia na jajkach?
foto: Archiwum

Jajeczny skandal w Unii Europejskiej. Coraz więcej dzieci jest odbieranych Polakom na Wyspach. Popisy żaby z Indonezji.

Zabierają dzieci Polakom (Wielka Brytania)

Co się dzieje z Polakami na Wyspach? Alarmujące dane opublikowane przez „Rzeczpospolitą” wskazują na to, że setki dzieci naszych rodaków są zabierane przez służby socjalne. W samym tylko 2016 roku aż 252 maluchów urodzonych w polskich rodzinach trafiło do rodzin zastępczych, a w tym już 115. W innych krajach unijnych liczby te nie są aż tak zastraszające. W zeszłym roku w Irlandii Polakom odebrano pięcioro dzieci, w Belgii troje, w Niemczech 39, a w Holandii 33.

ZOBACZ TEŻ: Kung fu wiewiórki

Jajeczny skandal w Europie

Jesteś za granicą w którymś z unijnych krajów lub właśnie się tam wybierasz? Uważaj na jaja! Przez Europę przetacza się bowiem właśnie jajeczny skandal. Okazało się, że na rynek trafiły jajka skażone środkiem owadobójczym. Stosowano go na fermach w Holandii i Niemczech, a produkt kupowano z Belgii. Zatrute jaja są wycofywane z półek sklepowych, a sprawą zajmuje się prokuratura.

Kung fu żaba (Indonezja)

Tej żabie nie podskoczy żaden bocian! Bo kiedy tylko któryś ośmieliłby się zbliżyć do płaza z Indonezji, natychmiast dostałby prosto w dziób cios kung fu. Żaba postanowiła wziąć los w swoje ręce i odkąd tylko z kijanki zmieniła się w kicające i kumkające stworzenie, trenuje ciosy i wymyślne wygibasy. Potrafi nimi wystraszyć każde ptaszysko i każdego tropikalnego drapieżcę! Polskie bociany, omijajcie z daleka Indonezję, bo możecie natknąć się na zielonego zabijakę!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: