WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Wydarzenia na świecie. Zmiana GRANIC w Europie! Zakaz BAŁWANÓW! Kto przyleci na pogrzeb Fidela?

Wydarzenia na świecie. Zmiana GRANIC w Europie! Zakaz BAŁWANÓW! Kto przyleci na pogrzeb Fidela?

29.11.2016, godz. 12:56
zima, bałwan, śnieg
foto: EAST NEWS

W Europie doszło do zmiany granic! Sprawdź, gdzie. W Arabii Saudyjskiej spadł śnieg, ale nie wolno lepić bałwanów. Już wiadomo, jacy przywódcy przyleca na pogrzeb Castro.

Zmiana granic (Belgia, Holandia)

W Europie nastąpiła zmiana granic Belgii i Holandii. Ich władze podpisały w tej sprawie traktat w Amsterdamie. Sprawa dotyczy terenów w korycie rzeki Mozy. W latach 60-tych zmieniła bieg i doszło do terytorialnego zamieszania. Ostatecznie Belgia zrzekła się swoich 14-tu hektarów ziemi na rzecz Holandii, a Holandia oddała jej za to tylko 3 hektary w innym miejscu.

Zakaz bałwanów (Arabia Saudyjska)

Arabia Saudyjska jest w szoku! W tym gorącym kraju spadło mnóstwo śniegu. Kłopoty mają nie tylko kierowcy, ale i bałwany. Bo gdy ostatnio w Arabii Saudyjskiej spadł śnieg, czyli dwa lata temu, duchowy przywódca Mohammed Saleh al-Munajjid obłożył bałwany fatwą - islamską klątwą. Uznał, że ich lepienie jest niezgodne z zasadami religijnymi.

ZOBACZ TEŻ: Siostra wyparła się Fidela! Nie przyleci na pogrzeb

Król pożegna Fidela (Hiszpania, Kuba)

Już 4 grudnia w Santiago na Kubie odbędzie się pogrzeb Fidela Castro (+90 l.). Z całego świata spływają informacje o tym, kto zdecydował się osobiście pożegnać dyktatora. Spośród przywódców z Ameryki Północnej i Europy nie przyleci nikt, w szczególności nie zdecydowali się na to Władimir Putin (64 l.) ani Barack Obama (55 l.). Przybędzie za to były król Hiszpanii Juan Carlos (78 l.). Nie zabraknie wielu przywódców państw Ameryki Południowej. Przylecą m.in. Evo Morales (57 l.) z Boliwii i Daniel Ortega (71 l.) z Nikaragui. Afrykę reprezentować będzie prezydent RPA Jacob Zuma (74 l.). Ciało Fidela zostało skremowane, a nie jak w przypadku wielu komunistycznych dyktatorów zabalsamowane.

Źródło: TVN Meteo/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: