WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Wyniki wyborów w USA: ZŁA WRÓŻBA dla Clinton?

Wyniki wyborów w USA: ZŁA WRÓŻBA dla Clinton?

08.11.2016, godz. 10:21
Debata prezydencka w USA: Hillary Clinton kontra Donald Trump
foto: AP

Z okazji zwycięstwa Hilary Clinton, nad Nowym Jorkiem i rzeką Houdson miały rozbłysnąć fajerwerki. Tak się jednak nie stanie, gdyż sztab kandydatki na fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych odwołał tę formę świętowania. O zmianie poinformował "The New York Post", jednak przyczyna takiej decyzji pozostała nieznana.

Dzisiaj o 21:30 (3:30 czasu polskiego), czyli pół godziny po zamknięciu lokali wyborczych w Nowym Jorku nad rzeką Houdson w razie zwycięstwa Hilary Clinton, niebo miało rozbłysnąć kolorowymi barwami na dwie minuty. Jak poinformował wczoraj "The New York Post", wygląda na to, że sztab Clinton zrezygnował z tego pomysłu. Wbrew poderzeniom, że to policja cofnęła im pozwolenie na pokaz sztucznych ogni, to jednak - jak twierdzi źródło - ludzie kandydatki odwołali takie plany.

Dzisiejsze wybory Hilary Clinton spędzi na Manhattanie w centrum kongresowym Jacoba Javitza, czyli w budynku, o budowę którego kiedyś ubiegał się Donald Trump, jej rywal w wyborach. Ten z kolei spędzi wybory w hotelu Hilton, oddalonym od centrum Javitza o 2 kilometry. Bezpieczeństwa w mieście będzie pilnowało aż 5 tysięcy policjantów. Już dzisiaj w nocy poznamy wyniki głosowania wyborców.

Zobacz: Wybory w USA 2016. Ostatnie sondaże

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: