WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Wypuścili morderców Polaka

Wypuścili morderców Polaka

02.09.2016, godz. 02:00
Policja, police
foto: dreamstime

Zabili z zimną krwią, a teraz jak gdyby nigdy nic chodzą na wolności! Mowa o nastoletnich rasistach, którzy w Harlow nieopodal Londynu zatłukli pracującego w Anglii Polaka Arkadiusza Jóźwika (?40 l.), a jego kolegę (43 l.) posłali do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała.

Sędzia zadowolił się kaucją i wypuścił zwyrodnialców z aresztu!

Do tragicznych wydarzeń doszło w miniony poniedziałek w centrum Harlow. Późnym wieczorem Arkadiusz Jóźwik (?40 l.) i jego kolega czekali przed lokalem na pizzę zamówioną na wynos. To miała być krótka przerwa w pracy. Wspólnie malowali mieszkanie jednego z nich na przyjazd rodziny. Odpoczynek przerwała im 20-osobowa grupa agresywnych nastolatków w wieku 15-16 lat.

Jak wyznała jedna z mieszkanek miasta w rozmowie z lokalnymi mediami, napastnicy najpierw obrażali Polaków, a po chwili wyzwiska zamieniły się w przepychanki i regularne katowanie napadniętych pięściami i butami. Pan Arkadiusz zmarł dwa dni później w szpitalu. Policji udało się dopaść napastników. Piątka z nich wyszła jednak z aresztu, bo sędzia zadowolił się kaucją.

ZOBACZ: Polak zamordowany w Anglii. Sprawcy zostali WYPUSZCZENI

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: