WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Wyznanie matki terrorysty z Normandii: Nie wierzę, że urodziłam diabła

Wyznanie matki terrorysty z Normandii: Nie wierzę, że urodziłam diabła

29.07.2016, godz. 12:26
MATKA Abdel Malik Nabil Petitjean
Abdel Malik Nabil Petitjean MATKA foto: Archiwum

-To niemożliwe, znam mojego synka! Nie wierzę, że urodziłam i wychowałam diabła! - matka jednego z fanatyków, którzy obcięli głowę księdzu we francuskim kościele, jest w szoku. Nie dopuszcza do siebie myśli o tym, w kogo zamieniło się jej dziecko.

- Zastrzelili mojego syna! - wola raz po raz Yamina Petitjean (45 l.). Mieszkająca w miasteczku  Aix-les-Bains kobieta nie wierzy w to, co się stało. Przecież Abdel Malik Petitjean (+20 l.) był miły, dobrze się uczył. - To niemożliwe, bym urodziła diabła. Niedawno zdał maturę, marzył o pięknych rzeczach - powtarza kobieta. Jak twierdzi, chłopak nie zdradzał radykalnych poglądów. Może nawet nie wiedziała, że interesuje się nim policja. Tymczasem ISIS udostępniło w sieci film, na którym Petitjean nawołuje innych fanatyków: „Róbcie zamachy, mordujcie Francuzów!”. 20-latek wraz z Adelem Kermiche (+19 l.) we wtorek rano obcięli głowę księdzu w kościele w Saint-Etienne-du-Rouvray. Zastrzeliła ich policja.

ZOBACZ TEŻ: Wzywał Allaha odcinając głowę księdzu! Islamista z Francji był znany służbom, ale pozwolono mu chodzić po ulicach!

Tymczasem wyszło na jaw, że to ks. Auguste Moanda-Phuati, a nie zabity ks. Jacques Hamel (+86 l.) jest proboszczem zaatakowanej parafii w Normandii. W dniu zamachu był akurat na urlopie, a sędziwy Hamel go zastępował. „To powinienem być ja!” - mówi wstrząśnięty kapłan, opłakując kolegę z parafii.

Źródło: RUPTLY/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: