WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Wzywał Allaha odcinając głowę księdzu! Islamista z Francji był znany służbom, ale pozwolono mu chodzić po ulicach!

Wzywał Allaha odcinając głowę księdzu! Islamista z Francji był znany służbom, ale pozwolono mu chodzić po ulicach!

27.07.2016, godz. 12:11
 Adel Kermiche
Adel Kermiche foto:

Kazali mu klęknąć i odprawiając arabskie modły, obcinali mu głowę! Siostra Danielle, która uniknęła śmierci z rąk terrorysty, opowiedziała, co zaszło we francuskiej świątyni. Urzędnicy pozwolili szaleńcowi chodzić wolno!

-To był dobry człowiek, kochał ludzi bez względu na religię – opowiada ze łzami w oczach siostra Danielle. Była świadkiem morderstwa ks. Jacquesa Hamela (+86 l.) w kościele w Saint-Etienne-du-Rouvray. We wtorkowy poranek do świątyni wpadło dwóch islamistów z nożami. Krzyczeli „Allah Akbar!”. - Zmusili księdza, by uklęknął, odprawiali rytuały po arabsku – relacjonuje zakonnica. - Bronił się i wtedy doszło do tragedii – dodaje. Adel Kermiche (+19 l.) i jego towarzysz poderżnęli kapłanowi gardło i odcięli mu głowę. Zostali zabici przez policję. A przecież ks. Hamel apelował o pokój między religiami, oddał nawet muzułmanom działkę, by zbudowali meczet! Wiele wskazywało na to, że Kermiche jest groźnym fanatykiem, ale nie zrobiono nic, by uniknąć tragedii.

ZOBACZ TEŻ: Zamachy w Nicei. NOWE FAKTY. Śmierć Polek

Nie krył przed bliskimi, że się zradykalizował. Próbował dostać się do Syrii, był zatrzymywany i podejrzewany o związki z terroryzmem. Dostał tylko elektroniczną bransoletkę i areszt domowy z zastrzeżeniem, że… może opuszczać dom między 8:30 a 12:30! Zbrodnię popełnił o 9:45. Nie słychać jednak, by w związku z falą ataków i ujawnianiem rażących zaniedbań w sprawie Kermiche’a ktoś z ważnych polityków i urzędników stracił stanowisko, podał się do dymisji lub poczuwał się do winy.

Źródło: RUPTLY/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: