WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Zabił cztery osoby, bo zmieniał muzykę w telefonie! 10 lat więzienia dla polskiego kierowcy ciężarówki

Zabił cztery osoby, bo zmieniał muzykę w telefonie! 10 lat więzienia dla polskiego kierowcy ciężarówki

01.11.2016, godz. 18:04
Polak rozjechał rodzinę
Polak rozjechał rodzinę foto:

Brytyjski sąd skazał na 10 lat więzienia Tomasza K. (30 l.), który staranował ciężarówką osobówkę i zabił cztery osoby. W chwili wypadku nie patrzył na drogę, bo bawił się telefonem.

Wystarczyło siedem sekund, by doszło do tej tragedii! 10 sierpnia tego roku Tomasz K. (30 l.), polski kierowca ciężarówki, jechał trasą szybkiego ruchu przez Oxfordshire. Niestety, od sytuacji na drodze bardziej interesował go telefon. Polak bawił się nim w najlepsze, wybierając ulubione piosenki i nie bacząc na to, że prowadzi wielką ciężarówkę. Tymczasem sytuacja nagle się zmieniła. Tomasz K. zbliżał się do wolno jadącej kolumny pojazdów, ciągnącej się za jakimś powolnym i dużym tirem. Gdy wreszcie podniósł wzrok znak telefonu, było za późno.

ZOBACZ TEŻ: Brexit: Wielka Brytania poza Unią Europejską. Co to oznacza dla Polaków mieszkających na Wyspach?

Jego pojazd wbił się w pojazdy, rozgniatając ostatnią w szeregu osobówkę. Tracey Houghton (+45 l.), jej synowie Josh (+11 l.) i Ethan (+13 l.) oraz pasierbica Aimee Goldsmith (+11 l.) nie mieli szans. Świadkami tragedii był parrtner kobiety i jej trzeci syn, jadący innym samochodem. Zostali ranni, tak jak 10 innych osób. K. twierdził, że zawiodły hamulce, ale pogrążyło go nagranie z kamery w kabinie ciężarówki.

Źródło: MINI
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: