WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Zabójstwo Polki w Wielkiej Brytanii. Zatrzymano dwóch podejrzanych

Zabójstwo Polki w Wielkiej Brytanii. Zatrzymano dwóch podejrzanych

22.09.2016, godz. 14:38
Policja, police
foto: dreamstime

To już kolejna polska ofiara napaści w Wielkiej Brytanii. Do morderstwa doszło w poniedziałek w High Wycombe w hrabstwie Buckinghamshire. Policja zatrzymała już 2 podejrzanych.

W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się o napaściach na obywateli Polski mieszkających w Wielkiej Brytanii. W poniedziałek doszło do kolejnej zbrodni. 20-letnia kobieta została znaleziona w swoim mieszkaniu w High Wycombe w hrabstwie Buckinghamshire na północny-zachód od Londynu. Policja podałą w czwartek, że ofiarą jest Polka.

Zatrzymano już 2 podejrzanych mężczyzn. 28-letni Ashana H., któremu postawiono zarzut zabójstwa, oraz 40-letni Usmana A., który ma odpowiadać za pomoc w zbrodni - podaje Polskie Radio. Obaj mężczyźni mieszkali na tej samej ulicy co ofiara. Jak podaje policja, obecnie nie można stwierdzić, czy atak miał tło ksenofobiczne.

Ostatnio Polacy mieszkający na Wyspach coraz częściej stają się ofiarami ataków. Niedawno słyszeliśmy o zabójstwie Arkadiusza J, pobiciu 3 mężczyzn w Harlow, napaściach w St Ives i Leeds, czy ataki na domy i firmy należące do Polaków. Nie brakuje też ksenofobicznych graffiti na murach.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: