WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat ZAMACH terrorystyczny na weselu! Ponad 50 ofiar

ZAMACH terrorystyczny na weselu! Ponad 50 ofiar

21.08.2016, godz. 11:09

Do kolejnego barbarzyńskiego ataku terrorystycznego doszło w tureckim mieście Gaziantep. Ładunek wybuchowy został podłożony w budynku, w którym odbywało się wesele. Zginęło co najmniej 50 osób, zaś 94 są ranne. Stan niektórych jest ciężki. Władze podejrzewają, że za zamach odpowiedzialne jest ISIS.

 

Bomba eksplodowała w sobotę wieczorem podczas przyjęcia weselnego w Dzielnicy Sahinbey. Wybuch był tak silny, że słychać go było prawie w całym mieście. Telewizja CNN Turk pokazywała nagrania, na których widać liczne ciała ofiar, ambulanse i służby ratunkowe w akcji. Policjazablokowała okoliczne ulice, usuwając tłumy przechodniów i gapiów. Tłum skandował "Allah jest wielki" i wnosił okrzyki potępiające ataki terrorystyczne.

Miejscowe służby przypuszczają, że wybuch nastąpił w chwili, gdy duża grupa uczestników przyjęcia wyszła na ulicę, by tam kontynuować zabawę. Uroczystości odbywały się w społeczności kurdyjskiej. O zamach podejrzewane jest aństwo Islamskie, które w przeszłości było oskarżane o liczne ataki terrorystyczne na Kurdów.

Podejrzewa się, że zamachu dokonał zamachowiec samobójca.

Zobacz także: Trzy ofiary (dwójka dzieci) po poderżnięciu gardła przez... LATAWCE!

Źródło: X-NEWS
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: