WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat ZAMACH terrorystyczny na weselu! Ponad 50 ofiar

ZAMACH terrorystyczny na weselu! Ponad 50 ofiar

21.08.2016, godz. 11:09

Do kolejnego barbarzyńskiego ataku terrorystycznego doszło w tureckim mieście Gaziantep. Ładunek wybuchowy został podłożony w budynku, w którym odbywało się wesele. Zginęło co najmniej 50 osób, zaś 94 są ranne. Stan niektórych jest ciężki. Władze podejrzewają, że za zamach odpowiedzialne jest ISIS.

 

Bomba eksplodowała w sobotę wieczorem podczas przyjęcia weselnego w Dzielnicy Sahinbey. Wybuch był tak silny, że słychać go było prawie w całym mieście. Telewizja CNN Turk pokazywała nagrania, na których widać liczne ciała ofiar, ambulanse i służby ratunkowe w akcji. Policjazablokowała okoliczne ulice, usuwając tłumy przechodniów i gapiów. Tłum skandował "Allah jest wielki" i wnosił okrzyki potępiające ataki terrorystyczne.

Miejscowe służby przypuszczają, że wybuch nastąpił w chwili, gdy duża grupa uczestników przyjęcia wyszła na ulicę, by tam kontynuować zabawę. Uroczystości odbywały się w społeczności kurdyjskiej. O zamach podejrzewane jest aństwo Islamskie, które w przeszłości było oskarżane o liczne ataki terrorystyczne na Kurdów.

Podejrzewa się, że zamachu dokonał zamachowiec samobójca.

Zobacz także: Trzy ofiary (dwójka dzieci) po poderżnięciu gardła przez... LATAWCE!

Źródło: X-NEWS
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: