WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Zamach w Nicei. Tak zamachowiec przechytrzył policjantów

Zamach w Nicei. Tak zamachowiec przechytrzył policjantów

15.07.2016, godz. 15:06
zamach w Nicei
zamach w Nicei foto:

Zamach w Nicei - zamachowiec tuż przed atakiem rozmawiał z policjantami. W jaki sposób udało mu się uśpić ich uwagę i dostać się na promenadę pełną ludzi?! "Francuska policja mogła zatrzymać zamachowca przed atakiem" - twierdzą brytyjskie media

Nowe informacje na temat zamachu w Nicei. W jaki sposób kierowca ciężarówki przedostał się w pobliże imprezy masowej, jaką było świętowanie Dnia Bastylii? Podczas świąt narodowych ciężarówki mają zakaz jazdy po francuskich drogach - przypomina brytyjski "Daily Mail". Gdy francuscy policjanci zatrzymali pojazd Mohameda Lahouaieja Bouhlela, ten wytłumaczył - jak twierdzą brytyjscy dziennikarze - że wiezie lody. Policja nie sprawdziła jego samochodu i pozwolono mu zatrzymać auto na promenadzie. Nikt przez następne 9 godzin nie zainteresował się sprawą zaparkowanej ciężarówki.

Tuż po pokazie fajerwerków Mohamed rozpędził ciężarówkę i wjechał nią w tłum ludzi na Promenadzie Anglików. Zamachowiec przejechał około 1,8 kilometra. Gdy w końcu jego auto się zatrzymało, wyszedł i zaczął strzelać do ludzi. W zamachu zginęło ponad 80 osób. Ponad sto zostało rannych. Na miejscu zdarzenia ludzie nadal poszukują bliskich.

ZOBACZ: KRWAWY zamach w Nicei! 10 dzieci zginęło w ataku [Relacja na żywo]

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: