WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Zamach w sanktuarium w Pakistanie. Kilkadziesiąt osób nie żyje

Zamach w sanktuarium w Pakistanie. Kilkadziesiąt osób nie żyje

13.11.2016, godz. 10:45
Zamach w Pakistanie 12.11.2016
foto: EAST NEWS

Krwawy zamach w Pakistanie. Do eksplozji doszło w sobotę 12 listopada tuż po zachodzie słońca na dziedzińcu sufickiego sanktuarium szacha Bilala Nuraniego w prowincji Beludżystan w południowo-zachodnim Pakistanie. Co najmniej 52 osoby zginęły.

Muzułmańskie sanktuarium szacha Bilala Nuraniego to popularne miejsce pielgrzymek. Tutaj według tradycji patriarcha Noe zacumował swoją arkę podczas Potopu. Tutaj też 12 listopada 2016 roku doszło do krwawego zamachu, w którym zginęły co najmniej 52 osoby. Do eksplozji doszło tuż po zachodzie słońca podczas święta Sufitów, którzy w sanktuarium wykonywali rytualne tańce. Władze prowincji szacują, że na miejscu tragedii było ponad 600 osób. Osoby ranne - ponad stu wiernych - przewieziono do szpitali w pobliskim mieście Hub i portowym mieście Karaczi oddalonym o 100 km na południe - przekazały pakistańskie media. Na miejscu tragedii jest wojsko.

Zamach w Pakistanie - Państwo Islamskie przyznaje się do ataku

Do ataku terrorystycznego z 12 listopada 2016 roku przyznała się organizacja terrorystyczna Państwo Islamskie. Amak, czyli propagandowa agencja prasowa IS, podała, że atak został przeprowadzony przez jednego z jej bojowników. Nie wiadomo, czy było to zamachowiec-samobójca. Pakistański premier Nawaz Sharif potępił atak. Imran Khan, były aktor i szef partii Tehreek-e-Insaf, powiedział, że zamach był skierowany w rdzeń społeczeństwa pakistańskiego.

ZOBACZ: Antoni Macierewicz awansował i odznaczył 132 księży

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: