WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości Świat Zamachy w dwóch kościołach w Niedzielę Palmową. Wielu zabitych!

Zamachy w dwóch kościołach w Niedzielę Palmową. Wielu zabitych!

09.04.2017, godz. 14:24
Zamachy w Egipcie
foto: EAST NEWS

Eksplozje w dwóch kościołach podaczas uroczystości Niedzieli Palmowej w Egipcie. Co najmniej 25 osób zginęło, a około 60 osób jest rannych. Do zamachów doszło w północnym Egipcie w mieście Tanta - poinformowała egipska telewizja państwowa.

Zamachy w Egipcie w Niedzielę Palmową 2017 roku. Do wybuchu bomby umieszczonej w pakunku pod ławką doszło podczas nabożeństwa z okazji Niedzieli Palmowej w kościele św. Jerzego, świątyni Koptyjskiego Kościoła Prawosławnego w miejscowosci Tanta. W zamachu zginęło 25 osób a około 60 zostało rannych. Kilka godzin później doszło do kolejnego wybuchu. Tym razem bomba eksplodowała w Aleksandrii na śródziemnomorskim wybrzeżu Egiptu. Ładunek zdetonował zamachowiec-samobójca przed chrześcijańskim kościołem. W tej eksplozji zginęły dwie osoby a 21 zostało rannych. Na razie nikt nie przyznał się do ataków.

Przypomnijmy, że na koniec kwietnia 2017 roku zaplanowano wizytę papieża Franciszka w Egipcie. Papież w czasie niedzielnego kazania potępił eksplozję i zapewnił o swojej modlitwie za jej ofiary.

ZOBACZ: To on zaatakował Szwecję! Terrorysta ze Sztokholmu zatrzymany

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: