WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat To zdjęcie poruszyło cały świat. Chłopiec przeżył bombardowanie w Aleppo [ZDJĘCIE, WIDEO]

To zdjęcie poruszyło cały świat. Chłopiec przeżył bombardowanie w Aleppo [ZDJĘCIE, WIDEO]

18.08.2016, godz. 12:47

Świat internetu obiegło zdjęcie, na którym widać oszołomionego chłopca, który przeżył zamach w Aleppo. Ma zakrwawioną twarz, jest cały w kurzu i kompletnie nie rozumie, co dzieje się wokół niego. Fotografię oraz film z akcji ratunkowej opublikowała organizacja pozarządowa Aleppo Media Center (AMC).

Dziennik "The Telegraph" poinformował, że chłopiec, to 5-letni Omran Daqneesh, który razem z czworgiem innych dzieci, dwoma młodymi mężczyznami oraz kobietą, został poszkodowany w środę w ataku lotniczym dokonanym przez oddziały rosyjskie albo wojska podległe prezydentowi Syrii. AMC oprócz fotografii, która ukazuje okrucieństwo wojny, opublikowało również film z akcji ratunkowej. Widać na nim zdezorientowane zachowanie małego Omrana oraz ratowników, którzy wyciągają z gruzów inne poszkodowane dzieci. Ranni zostali przewiezieni do szpitala, który także został zbombardowany. Wcześniej lekarze ratowali tam 12 dzieci poniżej 15. roku życia, które padły ofiarami nalotów w Aleppo. Bombardowania w Aleppo to wynik walki między Kurdami, opanowującymi okolicę Aleppo, a syryjską armią narodową.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: