WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Zmarł brat chłopczyka, którego zdjęcie poruszyło świat!

Zmarł brat chłopczyka, którego zdjęcie poruszyło świat!

21.08.2016, godz. 11:33
5-letni Omar Daqneesh ocalały z nalotu w Aleppo
foto: Twitter

5-letni Omran Daqneesh i jego 10-letni brat zostali wyciągnięci przez ratowników z rumowiska, które zostało po zbombardowanym domu w Aleppo. Zdjęcie małego chłopczyka obiegło cały świat i wywołało wielkie poruszenie. Jak informuje "Gazeta Wyborcza" lekarzom nie udało się jednak uratować starszego chłopca, który zmarł.

Na słynnym zdjęciu 5-letni Omran siedzi w karetce. Chwilę wcześniej ratownicy wyciągnęli go z rumowiska, które pozostało po zbombardowanym domu. Chłopiec nie płacze, zdezorientowany patrzy w obiektyw:

 

Niestety, brat Omrana, Ali, został przywieziony do szpitala w stanie krytycznym, i jak donosi brytyjski dziennik "Independent" zmarł on w sobotę. Według relacji ojca chłopca Ali w momencie ataku bombowego bawił się przed domem. Reszta rodziny siedziała w tym czasie w domu na kanapie.

Również matka chłopca pozostaje w stanie krytycznym. Nie wiadomo, jaki jest stan pozostałej trójki rodzeństwa Omrana, który opuścił już placówkę medyczną.

Miejscowi aktywiści oskarżają o zbombardowanie domu rodziny Daqneesh syryjskie siły rządowe oraz Rosjan. Rosja zaprzecza, by dokonała ataków na dzielnicę Qaterji, w których zginęło co najmniej osiem osób.

Zobacz także: Trzy ofiary (dwójka dzieci) po poderżnięciu gardła przez... LATAWCE!

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: