WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Zmarł brat chłopczyka, którego zdjęcie poruszyło świat!

Zmarł brat chłopczyka, którego zdjęcie poruszyło świat!

21.08.2016, godz. 11:33
5-letni Omar Daqneesh ocalały z nalotu w Aleppo
foto: Twitter

5-letni Omran Daqneesh i jego 10-letni brat zostali wyciągnięci przez ratowników z rumowiska, które zostało po zbombardowanym domu w Aleppo. Zdjęcie małego chłopczyka obiegło cały świat i wywołało wielkie poruszenie. Jak informuje "Gazeta Wyborcza" lekarzom nie udało się jednak uratować starszego chłopca, który zmarł.

Na słynnym zdjęciu 5-letni Omran siedzi w karetce. Chwilę wcześniej ratownicy wyciągnęli go z rumowiska, które pozostało po zbombardowanym domu. Chłopiec nie płacze, zdezorientowany patrzy w obiektyw:

 

Niestety, brat Omrana, Ali, został przywieziony do szpitala w stanie krytycznym, i jak donosi brytyjski dziennik "Independent" zmarł on w sobotę. Według relacji ojca chłopca Ali w momencie ataku bombowego bawił się przed domem. Reszta rodziny siedziała w tym czasie w domu na kanapie.

Również matka chłopca pozostaje w stanie krytycznym. Nie wiadomo, jaki jest stan pozostałej trójki rodzeństwa Omrana, który opuścił już placówkę medyczną.

Miejscowi aktywiści oskarżają o zbombardowanie domu rodziny Daqneesh syryjskie siły rządowe oraz Rosjan. Rosja zaprzecza, by dokonała ataków na dzielnicę Qaterji, w których zginęło co najmniej osiem osób.

Zobacz także: Trzy ofiary (dwójka dzieci) po poderżnięciu gardła przez... LATAWCE!

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: