WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Znaleźli martwego Polaka w Anglii

Znaleźli martwego Polaka w Anglii

15.09.2016, godz. 02:00
ambulans, pogotwie, karetka
foto: EAST NEWS

Kolejna polska ofiara na Wyspach Brytyjskich! Tym razem w niewyjaśnionych okolicznościach zmarł nasz rodak z Jabłonowa Pomorskiego (woj. kujawsko-pomorskie). Jan C. (+44 l.) przyjechał do Anglii odwiedzić rodzinę. Mężczyzna zaginął na początku sierpnia, a po czterech tygodniach odnaleziono jego ciało.

Na zwłoki natknęli się przypadkowi spacerowicze w lesie na przedmieściach Leeds. Brytyjscy śledczy wstępnie zidentyfikowali ciało. To zaginiony 8 sierpnia Jan C. Jego rodzina została już poinformowana o tych ustaleniach. 44-letni Polak na co dzień pracował w Szwecji, a do Leeds przyjechał na krótkie wakacje. Jak i dlaczego zmarł Jan C.? Czy został zabity? Rzeczniczka miejscowej policji nie chce wypowiadać się na temat przyczyn śmierci. Wstępne wyniki sekcji zwłok podobno nie wskazały ich jednoznacznie. Potrzebne będą kolejne badania.

To nie pierwsze smutne wieści dla Polaków na Wyspach. Pod koniec sierpnia, po rasistowskiej napaści grupy nastolatków, zginął Arkadiusz Jóźwik (+40 l.) pracujący w Harlow. A w tym miesiącu doszło do pobicia już czterech naszych rodaków. Dwaj z nich zostali zaatakowani właśnie w Leeds.

Zobacz: Tajemnicze zaginięcie polskich podróżników w Ekwadorze

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: