Super Express» Wydarzenia» Ciekawostki» Zmiana czasu na letni 2014. Kiedy przestawiamy zegarki. Zmiana czasu na letni 2014. Kiedy przestawiamy zegarki

Zmiana czasu na letni 2014. Kiedy przestawiamy zegarki

Zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi w nocy z 29 na 30 marca. Wówczas przesuwamy wskazówki zegarków o godzinę do przodu.

Zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi w nocy z sobotę na niedzielę (29-30 marca). Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z 5 stycznia 2012 roku zmiana czasu z zimowego na letni polega na przesunięciu wskazówek zegara z godziny 2:00 w nocy na 3:00. Oznacza to, że będziemy spać o godzinę krócej!

Na dzień dzisiejszy zmianę czasu stosuje ok 70 krajów. W europie zmiana czasu nie dotyczy tylko Islandii i Rosji. Jednym dobrze uprzemysłowionym krajem na świecie nie stosującym zmiany czasu z zimowego na letni jest Japonia.

Po co nam zmiana czasu?

Według niektórych opinii zmiana czasu ma spowodować efektywniejsze wykorzystanie światła dziennego. Ponieważ po przestawieniu zegarków o godzinę do przodu- słońce zachodzi później aktywność człowieka jest lepiej dostosowana do godzin.

Do czasu zimowego wraca się w ostatnią niedzielę października.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida