Po poniedziałkowej debacie prof. Leszek Balcerowicz kontra minister finansów Jacek ...
Według Leszka Balcerowicza, byłego prezesa NBP, na przeniesieniu do ZUS-u części składki trafiającej dzisiaj do OFE ucierpi także szacunek dla państwa i prawa.
Chodzi o ekspresowy tryb uchwalania ustawy i zerwanie umowy społecznej zawartej przed laty z przyszłymi emerytami, którzy początkowo mieli wybór: - Zostają w ZUS, czy idą do drugiego filaru. Większość wybrała OFE - przypomina Balcerowicz.
Przeczytaj koniecznie: Zmiany w OFE. Boni przedstawił plan rządu – pieniądze z ZUS będą dziedziczone
Projekt zmian w systemie emerytalnym wczoraj przedstawił minister Michał Boni.
Poza przeniesieniem części składek do ZUS-u, zakłada on między innymi wprowadzenie ulg podatkowych dla osób dodatkowo odkładających pieniądze na emeryturę.
Balcerowicz krytykuje także tę ostatnią zapowiedź, mówiąc, że to stara obietnica i próba sprzedaży starych produktów.
Wybrane komentarze


- JoAnn 25.01.2011, 18:36
Balcerowicz ciągle obiecuje, że jak tych najbiedniejszych dobrze dociśniemy to już wkrótce Polska będzie bogata. Nigdy nie proponuje, by trochę przycisnąć bogatszych. I 20 lat po jego reformach 30% Polaków żyje w niedostatku lub nawet nędzy. Uwierzę w jego mądrość gdy to się zmieni.
- ela 25.01.2011, 20:50
a ja uwazam że to dobry pomysl i z OFe jak najszybciej te pieniądze niech wycofaja bo one znikna i wcale nie będzie




