Super Express» Wydarzenia» Kraj» BRAK LEKÓW DLA CHORYCH NA RAKA: Ministerstwo zdrowia nie wie co robić?. BRAK LEKÓW, BRAK LEKÓW NA RAKA, LEKI NA RAKA, LEKI DLA CHORYCH NA RAKA, MINISTERSTWO ZDROWIA, BRAK LEKÓW DLA CHORYCH NA RAKA,

BRAK LEKÓW DLA CHORYCH NA RAKA: Ministerstwo zdrowia nie wie co robić?

Pacjenci chorzy na raka mają problem z otrzymywaniem leków potrzebnych do chemioterapii. Produkująca większość z nich firma farmaceutyczna uznała, że sprzedaż w Polsce jest nieopłacalna i wycofała część produktów. A Ministerstwo Zdrowia na czas nie zdążyło przygotować "planu B".

Leki, tzw. cytostatyki, sprowadzane są w tej chwili na zasadzie importu docelowego. Procedury trwają wiele tygodni. Ministerstwo nie obiecuje, że wkrótce będzie lepiej.

- Te trudności miały się skończyć z końcem kwietnia. Niestety, otrzymaliśmy informację, że ta sytuacja się wydłuży - przyznał w rozmowie z TVN wiceminister zdrowia Jakub Szulc.

Inne kraje też miały podobne problemy, ale nie aż tak duże. Polska nie była przygotowana na to, że duży producent może nagle wycofać się z naszego kraju.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida