Brygida Frosztęga-Kmiecik uratowała życie sparaliżowanego Janusza Świtaja! Nagrała o nim reportaż i dzięki niej Świtaj odzyskał sens życia!

2014-10-28 14:17

Brygida Frosztęga-Kmiecik była niesamowitą dziennikarką. To właśnie ona nakręciła reportaż o sparaliżowanym Januszu Świtaju. Mężczyzna nie widział sensu życia i prosił o eutanazję. Reportaż Frosztęgi-Kmiecik zmienił jego życie. Mężczyzna odzyskał wiarę, że jego życie może być jeszcze szczęśliwe.

To naprawdę niesamowita historia. Janusz Świtaj był sparaliżowany, nie widział sensu życia, chciał umrzeć. Prosił o eutanazję. Teraz jego życie wygląda zupełnie inaczej. Janusz Świtaj rozpoczął studia na Uniwersytecie Śląskim! - Jestem żywym przykładem na to, że zawsze trzeba sobie stawiać cele i konsekwentnie dążyć do ich realizacji - mówił dla Tvn24.pl. Warto pamiętać, że sprawę Świtaja nagłośniła właśnie dziennikarka Brygida Frosztęga-Kmiecik.

- Wyzwaniem była dla mnie historia Janusza Świtaja, który prosił o eutanazję - tak wspominała Brygida Frosztęga-Kmiecik nagrywanie reportażu o Świtaju. Frosztęga-Kmiecik miała do zrealizowania jeszcze trudniejsze tematy - Ale najgorsze są tematy nie do odwrócenia. Robię teraz reportaż o piętnastolatku, który został pobity na śmierć. Największy tragizm polega na tym, że nie możesz powiedzieć rodzicom "wszystko będzie dobrze" - mówiła dziennikarka.

Zobacz też: Jarosław Kuźniar prosił o modliwę za Dariusza Kmiecika, dziennikarza TVN. "Niesprawiedliwość jest ślepa"

Kim była Brygida Frosztęga-Kmiecik?

Dziennikarka Brygida Frosztęga-Kmiecik miała 33 lata, była zaledwie o rok młodsza od męża Dariusza Kmiecika. Frosztęga-Kmiecik pracowała dla katowickiego ośrodka TVP, ale również dla anten ogólnopolskich telewizji publicznych.

Na swojej stronie internetowej telewizja napisała o niej: "Największe zawodowe wyzwanie – udowodnianie, że media mogą zmienić życie człowieka, jeśli tylko ten jest na to gotowy. Dowodów nie brakuje". Dziennikarka zajmowała się tematyką społeczną.

Wielokrotnie nagradzana m.in. przez Rzecznika Praw Obywatelskich i studentów-statuetką „Mediatory”. Najwięcej laurów otrzymała za reportaż "Obywatelka Dorotka" (zrobiony wspólnie z Izą Szukalską) o Dorocie Gawin, która w PRL urodziła się jako 30 milionowa Polka.

Zobacz: KATOWICE: Wybuch gazu w kamienicy. Dariusz Kmiecik, jego żona Brygida i synek Jeremiasz NIE ŻYJĄ. Znaleziono trzy ciała

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki