Super Express» Wydarzenia» Kraj» DZIEŃ ZADUSZNY, ZADUSZKI 2012 - 2 listopada, co to za święto?. 2 LISTOPADA, DZIEŃ ZADUSZNY 2 LISTOPADA 2012, DZIEŃ ZADUSZNY 2.11.2012, Dzień Zaduszny, Wszystkich Świętych, ZADUSZKI 2 LISTOPADA, ZADUSZKI 2 LISTOPADA 2012, ZADUSZKI 2.11.2012, ZADUSZKI CO TO ZA ŚWIĘ

DZIEŃ ZADUSZNY, ZADUSZKI 2012 - 2 listopada, co to za święto?

Dzisiaj przypadają Zaduszki, czyli dzień modlitwy za dusze zmarłych. Nie jest to dzień ustawowo wolny (w przeciwieństwie do 1 listopada, dnia Wszystkich Świętych), ale wielu z nas także wybierze się na groby bliskich. Jak obchodzić Zaduszki?

Zaduszki to dzień modlitwy za zmarłych, za ich dusze. To także czas zadumy nad życiem. Święto obchodzone jest 2 listopada, dzień po dniu Wszystkich Świętych, czyli uroczystości organizowanej ku czci wszystkich zmarłych świętych.

Czytaj więcej: Dzień Wszystkich Świętych - co to za święto?

W Polsce Dzień Zaduszny to nie tylko modlitwa za zmarłych - to także wiele koncertów, wystaw i spektakli przypominających o wielkich zmarłych artystach, poetach, aktorach. Dla większości jest to jednak okres, kiedy odwiedzamy groby naszych zmarłych bliskich i modlimy się za ich dusze.

Czytaj więcej: Dzień Zaduszny, czyli Zaduszki

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida