Super Express» Wydarzenia» Kraj» EMERYCIE! Sprawdź, jaką dostaniesz podwyżkę. WALORYZACJA, WALORYZACJA EMERYTUR, PODWYŻKA EMERYTUR, EMERYTURA, EMERYT, EMERYCI, ŚWIADCZENIE EMERYTALNE, WYSOKOŚĆ WALORYZACJI, JAKA EMERYTURA PO WALORYZACJI

EMERYCIE! Sprawdź, jaką dostaniesz podwyżkę

To ważny dzień dla wszystkich seniorów! Od dziś bowiem wzrastają ich świadczenia. Dzięki waloryzacji średnia emerytura wzrośnie o ok. 57 zł na rękę, natomiast najniższa o 26 zł.

Tegoroczna waloryzacja wyniesie 4 proc. Niestety, nie jest to dobra informacja dla milionów emerytów i rencistów. Jeszcze kilka miesięcy temu rząd szacował, że będzie ona o 0,5 pkt wyższa, co oznaczałoby dodatkowe pieniądze w kieszeni seniorów.

Tymczasem dała o sobie znać kryzysowa rzeczywistość, która sprawiła, że wskaźniki wykorzystywane do obliczanie podwyżki dla emerytów okazały się niższe, niż przypuszczano. W ten sposób najniższa emerytura zwiększy się o zaledwie 26 zł na rękę miesięcznie.

Na nieco więcej mogą liczyć osoby, które pobierają przeciętnej wysokości świadczenie, które wynosi 1500 zł na rękę. Ich emerytura zwiększy się o ok. 57 zł. Natomiast osoby ze świadczeniem w okolicach 2 tys. zł dostaną o ok. 80 zł więcej.


fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida