Super Express» Wydarzenia» Kraj» Fortepian Ignacego Paderewskiego to symbol przyjaźni polsko-amerykańskiej w czasie wizyty Obamy. Fortepian Ignacego Paderewskiego to symbol przyjaźni polsko-amerykańskiej w czasie wizyty Obamy

Fortepian Ignacego Paderewskiego to symbol przyjaźni polsko-amerykańskiej w czasie wizyty Obamy

To ma być wyjątkowy symbol przyjaźni między Polską a Stanami Zjednoczonymi. Z okazji przyjazdu prezydenta USA Baracka Obamy (50 l.), do Pałacu Prezydenckiego wypożyczono z Muzeum Narodowego fortepian słynnego polskiego pianisty i polityka Ignacego Paderewskiego (+ 81 l.).

Instrument ma nawiązywać do przyjaźni, jaka połączyła jego właściciela z innym prezydentem USA, Woodrow Wilsonem (+ 68 l.), i symbolizować kontynuację dobrych relacji między dwoma państwami. Fortepian mistrza ma stanąć przy wejściu do Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego, gdzie dzisiaj wieczorem odbywać się będzie uroczysta kolacja.

Patrz też: Wizyta Obamy w Warszawie zablokuje miasto - Które ULICE będą ZAMKNIĘTE, objazdy - MAPKAWięcej
http://www.se.pl/wydarzenia/warszawa/wizyta-obamy-w-warszawie-zablokuje-miasto-ktore-ulice-beda-zamkniete-objazdy-mapka_187724.html

W tym właśnie miejscu prezydent Bronisław Komorowski ramię w ramię z honorowym gościem Barackiem Obamą będą witać przybyłe na nią głowy państw środkowoeuropejskich. W tle znajdować się będą fotografie Wilsona i Paderewskiego. Fortepian powstał w 1925 r. i służył Paderewskiemu w trakcie tras koncertowych po Europie.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida