Super Express» Wydarzenia» Kraj» Kard. Józef GLEMP: Mam ZŁOŚLIWEGO RAKA PŁUC. Józef Glemp, rak płuc, rak złośliwy, KARD JÓZEF GLEMP, KARDYNAŁ JÓZEF GLEMP, KARD GLEMP RAK PŁUC, ZŁOŚLIWY RAK PŁUC, ZŁOŚLIWY NOWOTWÓR PŁUC, KARD GLEMP NA CO CHORUJE, KARD GLEMP CHOROBA

Kard. Józef GLEMP: Mam ZŁOŚLIWEGO RAKA PŁUC

"Proszę o dalszą modlitwę. Nie mam nic do ukrycia" - napisał w specjalnym oświadczeniu kardynał Józef Glemp (82 l.). Duchowny ujawnił, że ma złośliwego raka płuc. Pod koniec lutego w warszawskim szpitalu przeszedł operację, w czasie której wycięto mu dwa dolne płaty z prawego płuca. Obecnie kardynał Glemp jest rehabilitowany w domu na warszawskim Wilanowie.

"Czuję wielką potrzebę podziękowania za modlitwy, jakie zanosiliście do Boga w intencji mojego zdrowia i przekazywaliście słowa życzeń i otuchy. Jest sprawą ludzką, że każdy zainteresowany chciałby się więcej dowiedzieć o samej chorobie. Nie mam nic do ukrycia, a nawet mniemam, że podanie szczegółów o kondycji fizycznej ułatwi skierowanie myśli do Dawcy życia" - napisał kardynał Glemp.

Zdradził, że wykryto u niego raka płuc. "Podejrzenie o nowotwór pojawiło się podczas rutynowych badań z innej dziedziny niż płuca na początku tego roku. Badano cierpliwie i 26 stycznia tego roku stwierdzono złośliwy narost na dolnym płacie prawego płuca.

Miałem wątpliwości, czy godzi się podejmować operację w moim podeszłym wieku. Lekarze wątpliwości nie mieli. Operację chirurgiczną przeprowadził ze swoją ekipą prof. Tadeusz Orłowski w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w szpitalu przy ul. Płockiej w Warszawie" - poinformował duchowny.

Tydzień po zabiegu, który polegał na wycięciu dwóch płatów dolnych z prawego płuca, Józef Glemp został wypisany ze szpitala do domu.

- Proszę o dalszą modlitwę, abym umiał dobrze wypełnić wolę Bożą także w tym doświadczeniu. Sam kieruję moje prośby przez wstawiennictwo Błogosławionego Jana Pawła II, Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszkę i Sługę Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego - apeluje kardynał. W maju 1956 roku w Gnieźnie Józef Glemp otrzymał święcenia kapłańskie.

W latach 1967-1979 był osobistym sekretarzem prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego. W kwietniu 1979 roku otrzymał święcenia biskupie. Dwa lata później mianowano go arcybiskupem metropolitą gnieźnieńskim i warszawskim oraz prymasem Polski. W 1983 roku został kardynałem. Od 2007 roku jest na emeryturze. Przysługuje mu tytuł prymasa seniora Polski.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida