Super Express» Wydarzenia» Kraj» Kiedy POCZATEK ASTRONOMICZNEJ ZIMY- 22.12.2011 ZIMOWE PRZESILENIE, najdłuższa noc w roku. Kiedy poczatek astronomicznej Zimy

Kiedy POCZATEK ASTRONOMICZNEJ ZIMY- 22.12.2011 ZIMOWE PRZESILENIE, najdłuższa noc w roku

Już w najbliższy czwartek czyli 22.12.2011 rozpoczyna się astronomiczna zima. O godzinie 6.30 rano słońce wstąpi w znak koziorożca. Dzień będzie trwał zaledwie 7 godzin i 42 minuty.

Astronomiczna zima tuż tuż a śniegu ciągle nie ma. W najbliższy czwartek 22 grudnia o godzinie 6.30 rano rozpoczyna się kalendarzowa zima, to oznacza również zimowe przesilenie, czyli moment najdłuższej nocy i najkrótszego dnia.

- Rankiem w najbliższy czwartek Słońce wstąpi w znak Koziorożca rozpoczynając tym samym astronomiczną zimę - poinformował dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.

To własnie 22 grudnia słońce znajdzie się najniżej pod równikiem. W tym dniu w Warszawie słońce wzniesie się maksymalnie tylko 15 stopni nad horyzont, a dzień będzie trwał zaledwie 7 godzin i 42 minuty - powiedział dr. Olech w rozmowie z Expressem ilustrowanym.

Od 23 grudnia dzień bedzie się wydłużał o 2-3 minuty.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida