Super Express» Wydarzenia» Kraj» KOŚCIÓŁ chce wprowadzić DRUGĄ I KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ. Nowy sakrament - ODNOWIENIE PRZYRZECZEŃ CHRZCIELNYCH. PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA, DRUGA PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA, KOMUNIA ŚWIĘTA, KOMUNIA ŚW, I KOMUNIA ŚW, KOŚCIÓŁ, ZMIANY W KOŚCIELE, 6-LATKI W SZKOŁACH, REFORMA EDUKACJI, DIECEZJA PŁOCKA, ODNOWIENIE PRZYRZEC

KOŚCIÓŁ chce wprowadzić DRUGĄ I KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ. Nowy sakrament - ODNOWIENIE PRZYRZECZEŃ CHRZCIELNYCH

Szykują się rewolucyjne zmiany w Kościele, które bezpośrednio dotkną najmłodszych wierzących. Kościół w Polsce rozważa wprowadzenie nowego sakramentu, tzw. drugiej Pierwszej Komunii Świętej, do której miałaby przystępować dzieci w szóstej klasie podstawówki. Obecnie zwyczaj praktykowania sakramentu odnawiania przyrzeczeń chrzcielnych jest znany tylko w diecezji płockiej, ale w związku z reformą edukacji i rozpoczęciem nauki w szkole 6-latków Episkopat Polski chce wprowadzić dodatkowy sakrament.

Druga I Komunia Św. miałby być odpowiedzią Kościoła na reformę edukacji i obowiązek posyłania do szkół 6-letnich dzieci. Jak informuje "Gazeta Wyborcza" Episkopat Polski zdaje sobie sprawę, że od 2014 roku Pierwszą Komunię Świętą będą mogły przyjmować dzieci, które nie skończyły jeszcze 8 lat (sakrament I Komunii przyjmowany jest w drugiej klasie).

Biskupi już wcześniej zalecali przesunięcie sakramentu z drugich do trzecich klas. Uznali bowiem, że dopiero dziecko, które kończy 9 lat jest w stanie zrozumieć znaczenie tego sakramentu. Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski wydała komunikat  z decyzją, że do I Komunii Św. przystępują dzieci w wieku 9 lat, ale jeśli do drugiej klasy chodzą też dzieci młodsze to one także mogą przystąpić do tego sakramentu.

A co z sakramentem drugiej I Komunii Św.? Zgodnie z podstawą programową Katechizmu Kościoła Katolickiego pojawiła się propozycja, by odnowienie przyrzeczeń było praktykowane na terenie całego kraju. Episkopat Polski nie zdecydował jednak czy tak się stanie.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida