Super Express» Wydarzenia» Kraj» MAKABRYCZNE ZDJĘCIA OFIAR katastrofy smoleńskiej NIE POCHODZĄ z ROSYJSKIEGO ŚLEDZTWA. ZDJĘCIA OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ, ZDJĘCIA OFIAR KATASTROFY W SMOLEŃSKU, SMOLEŃSK, ROSYJSKI BLOGER OPUBLIKOWAŁ ZDJĘCIA OFIAR, ZDJĘCIA OFIAR KATASTROFY TUPOLEWA, ZDJĘCIA CIAŁ OFIAR KATASTROFY

MAKABRYCZNE ZDJĘCIA OFIAR katastrofy smoleńskiej NIE POCHODZĄ z ROSYJSKIEGO ŚLEDZTWA

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wydał oficjalne oświadczenie, w którym stwierdził, że opublikowane na rosyjskich stronach internetowych zdjęcia ciał ofiar katastrofy smoleńskiej nie pochodzą z dokumentacji rosyjskiej.

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej jest odpowiedzialny za śledztwo w sprawie katastrofy samolotu, który przewoził Polaków 10 kwietnia 2012 roku do Smoleńska. W związku z aferą, jaką wywołała publikacja fotografii ciał ofiar smoleńskich zajął on stanowisko w tej sprawie.

Komitet Śledczy oznajmił, że krążące po internecie zdjęcia nie pochodzą z rosyjskiego śledztwa. Oznajmił również, że podjęto już kroki zmierzające do ustalenia kto opublikował fotografie i w jakim celu. Komitet Śledczy FR dąży także do usunięcia zdjęć ze środków masowego przekazu.

Bloger, który opublikował zdjęcia podaje się za mieszkańca Baranułu, rosyjskiego miasta w Kraju Ałtajskim. Sugeruje, że 10 kwietnia 2010 roku nie doszło do katastrofy na lotnisku w Smoleńsku - polski samolot miał wylądować, polityków rozstrzelano, a potem upozorowano katastrofę.

Jeśli zdjęcia są prawdziwe i nie pochodzą z rosyjskiego śledztwa to musiała je wykonać osoba biorąca udział w akcji ratowniczej lub identyfikacji zwłok ofiar katastrofy.

Czytaj więcej: Skandal z TRUMNAMI ofiar KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida