Super Express» Wydarzenia» Kraj» Marek Działoszyński: Kim jest i co osiągnął Komendant Główny Policji. MAREK DZIAŁOSZYŃSKI, DZIAŁOSZYŃSKI, KIM JEST MAREK DZIAŁOSZYŃSKI, MAREK DZIAŁOSZYŃSKI KIM JEST, KOMENDANT GŁÓWNY POLICJI, KOMENDANT MAREK DZIAŁOSZYŃSKI,

Marek Działoszyński: Kim jest i co osiągnął Komendant Główny Policji

Marek Działoszyński jest Komendantem Głównym Policji. Obecnie PiS chce odwołać go z pełnionej funkcji. Co osiągnął do tej pory komendant Działoszyński? Jaka jest jego ścieżka kariery?

Marek Działoszyński urodził się w 1962 roku w Trzebiatowie. Jest nadinspektorem Policji, a od 10 stycznia 2012 r. Komendantem Głównym Policji.

Działoszyński ukończył wydział prawa i administracji filii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Służbę rozpoczął w 1985 r. od pracy patrolowej w Międzyrzeczu. Następnie objął stanowisko w wydziale operacyjno-dochodzeniowym.

Został komendantem komisariatu policji w Skwierzynie w lutym 1991 roku. Od 1999 r. pełnił służbę w strukturach Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, a w styczniu 2006 r. został dyrektorem tej komórki.

Od listopada 2008 roku piastował stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

3 listopada 2011 roku został mianowany na stopień nadinspektora Policji.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida