Super Express» Wydarzenia» Kraj» Marta KACZYŃSKA wystartuje z list PiS do EUROPARLAMENTU?. KACZYŃSKA, MARTA KACZYŃSKA, JAROSŁAW KACZYŃSKI, EUROPARLAMENT, LISTY DO EUROPARLAMENTU, EUROPARLAMENT KACZYŃSKA, MARTA KACZYŃSKA EUROPARLAMENT, PIS, PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Marta KACZYŃSKA wystartuje z list PiS do EUROPARLAMENTU?

Czy Marta Kaczyńska, córka tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej prezydenta Lecha Kaczyńskiego wystartuje z list PiS w wyborach do Europarlamentu? - Jeśli Kaczyński będzie zdesperowany złymi wynikami sondaży, może sięgnąć po wszystkie karty, łącznie z Martą - mówi "Newsweekowi" współpracownik Lecha Kaczyńskiego.

Rozmówca tygodnika nie pochwala jednak ewentualnej kandydatury Kaczyńskiej - Marta nie nadaje się na wizytówką narodowo-katolickiej prawicy, a mówię to najdelikatniej, jak potrafię - podkreśla.

Zdaniem politolog Anny Durskiej, atuty Kaczyńskiej, które mogłyby zwiększyć jej szanse w wyborach, to głośne nazwisko i umiejętność zwracania uwagi. - Jej wypowiedzi nie zawsze są przemyślane, ale nie są letnie - podkreśla Durska.

Mniej wiary w polityczną przyszłość Marty Kaczyńskiej ma poseł PiS Andrzej Duda. - Ona nie ma takich ambicji. Jeśli więc Jarosław Kaczyński sięgnie po bratanicę w eurowyborach, będzie to wyraz desperacji. Zwłaszcza że - jak pisze "Newsweek" - stosunki między nimi nie są zbyt bliskie - podkreśla Duda.

- Po katastrofie smoleńskiej aż się prosiło, żeby Jarosław zastąpił jej ojca, a jej dzieciom dziadka, ale nie chciał tego zrobić. Nie przyjeżdżał nie tylko na urodziny dzieci, ale nawet na komunię Ewy (starszej córki Kaczyńskiej - red.) - mówi tygodnikowi anonimowy pracownik Kaczyńskiego.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida