Super Express»

Wydarzenia

»

Kraj

» Najlepsze sklepy, najtańsze markety: Trójmiasto - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Najlepsze sklepy, najtańsze markety: Trójmiasto - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Oto ranking najtańszych sklepów, marketów, supermarketów i hipermarketów w Trójmieście. Liderem okazał się Lidl, tuż za nim znalazł się Polomarket i Auchan. Dalej iplasowały się Netto, Real i Biedronka. Droższy był Piotr i Paweł, Carrefour, Kaufland i Alma. Na końcu stawki znaleźli się: Bomi, Lewiatan i Społem. Różnica między najtańszym a najdroższym sklepem wyniosła 83 zł!

Dzięki wielkiemu rankingowi najtańszych sklepów w Trójmieście - z zakupów już nigdy nie wrócisz z pustym portfelem! Przedstawiamy państwu zestawienie 14 najpopularniejszych sklepó, marketów i hipermarketów w Trójmieście, uszeregowanych od najtańszego do najdroższego.

POMORSKIE: sprawdź, gdzie warto i gdzie nie warto tankować:
- jakość paliwa na stacjach benzynowych w miastach od B (Bąkowo) do G (Grobelno)
- jakość paliwa na stacjach benzynowych w miastach od K (Karolewo) do W (Wielki Klincz)

Ankieterzy pracujący dla serwisów internetowych DlaHandlu.pl i PortalSpożywczy.pl, którzy opracowali zestawienie, w swoich skrupulatnych badaniach pod uwagę wzięli 50 najpopularniejszych produktów. Oto wyniki ich pracy!

Najniższe ceny w Trójmieście ma Lidl, Polomarket i Auchan. Najdroższe są Bomi, Lewiatan i Społem.

SKLEP Lidl Polo-
market
Auchan Netto Real Bie-
dronka
Piotr i Paweł Carre-
four
Kauf-
land
Sto-
krotka
Alma Bomi Lewia-
tan
Społem
Suma 248,57 249,33 256,6 260,23 260,56 261,68 263,9 272,77 275,25 283,7 297,26 313,17 316,82 331,2
bułka kajzerka
50 g
0,29 0,35 0,14 0,35 0,19 0,19 0,39 0,15 0,25 0,25 0,29 0,29 0,4 0,45
Chleb
1000 g
1,29 1,65 2,09 1,35 1,69 1,29 3,98 1,59 2,29 1,79 3,58 1,59 1,8 2,1
herbata Lipton 100 torebek 10,8 8,25 14,98 13,99 13,95 4,49 12,99 14,99 13,83 15,99 14,9 21,99 20,5 20,02
kawa mielona Jacobs Kronung
250 g
7,99 8,44 7,98 8,29 7,99 4,95 9,49 7,99 9,56 7,99 7,99 9,99 7,6 9,36
piwo Żywiec
puszka
0,5 l
2,74 2,99 2,66 2,5 2,99 2,74 3,29 2,79 2,63 2,99 2,95 2,99 3,49 3,09
czekol.
mleczna Wedel
100 g
2,19 2,39 1,98 2,55 2,39 2,19 2,99 1,99 2,55 2,59 2,49 2,99 3,29 3,01
dżem trusk.
Łowicz
300 g
2,62 2,99 2,96 3,29 2,49 2,58 3,59 3,55 3,39 3,79 3,29 3,49 3,8 3,96
płatki kukurydz. Nestle
250 g
2,08 3,47 3,12 3,19 3,49 3,22 3,99 3,25 3,99 3,79 3,69 3,69 4,04 3,93
marg. Rama Classic
500 g
4,29 4,99 4,28 4,29 4,13 4,29 4,69 4,29 4,48 3,99 5,29 4,99 5,5 5,17
Masło
extra kostka
200 g
2,75 3,49 2,9 3,49 3,39 2,79 2,69 2,99 3,99 3,89 2,99 3,49 4,4 2,62
Olej kujawski
1 l
3,48 5,26 5,02 5,15 5,59 5,15 5,49 5,19 4,95 5,79 5,69 5,69 5,99 6,96
10 jaj – najtańsze 3,99 3,99 5,49 3,49 3,89 3,99 2,99 4,79 3,99 4,79 4,59 4,39 4,8 4,75
Jogurt Bakoma Premium
165 g
1,28 1,37 1,29 1,48 1,39 1,32 1,49 1,29 1,39 1,5 1,55 1,55 1,46 1,63
Mleko Łaciate
1 l 2 %
1,76 2,48 2,09 2,35 2,48 1,59 2,79 2,49 2,49 2,49 2,89 2,59 2,99 2,41
Serek wiejski
Piątnica
200 g
1,4 1,89 1,72 1,89 1,68 1,86 1,59 1,5 1,79 1,99 1,99 1,99 2,2 2,19
Ser żółty
gouda
1 kg
14,98 14,85 17,99 17,11 16,99 14,98 12,99 19,99 16,9 13,99 15,9 16,99 18,9 25,33
Śmietana Piątnica
18 proc.
200 g
1,29 1,65 1,34 1,59 1,39 1,24 1,49 1,45 1,39 1,59 1,69 1,59 1,48 1,66
Ketchup Kamis
425 g
3,17 3,89 3,68 3,19 3,69 3,38 3,99 4,39 3,69 4,19 4,15 4,53 4,47 4,42
Muszt. Kamis delik.
200 g
1,98 2,49 1,98 2,49 2,47 2,39 2,59 2,39 2,29 2,79 2,64 2,59 3,1 2,85
Napój jabłkowo-wiśniowy Tymbark 1 l  1,73 2,79 1,98 2,37 2,29 1,34 2,49 2,2 2,49 2,69 2,29 2,49 2,65 2,64
Sok pom. Tymbark
1 l
2,99 4,39 3,46 3,44 4,29 3,77 3,99 3,46 4,19 3,99 3,69 4,39 4,9 5,14
Woda niegaz. Żywiec Zdrój 1,5 l 1,68 1,74 1,58 1,77 1,82 1,72 1,89 1,59 1,73 1,99 1,99 1,99 2,3 2,3
Cukier biały kryształ
1 kg
2,14 2,49 2,28 2,14 2,29 2,25 2,79 2,16 2,25 2,69 2,79 2,69 3,19 2,89
Makaron Lubella nitki cięte 1,17 3,79 3,24 2,99 3,29 1,72 3,59 3,29 3,49 3,49 2,99 3,49 3,8 4,07
Makaron Lubella Spaghetti 1,15 3,79 3,28 2,99 3,29 1,15 2,99 3,39 3,47 3,49 2,99 3,49 3,64 4,07
Mąka pszenna poznańs. typ 500
1 kg
0,92 0,91 1,69 1,39 1,59 0,87 1,89 2,09 1,65 0,99 1,69 1,85 1,45 2,07
Sól najtańsza 1 kg 0,54 0,59 0,52 0,54 0,55 0,54 0,99 0,69 0,53 0,89 0,99 0,99 1,2 1,18
Kiełbasa podwaw. na wagę najtańsza – 1 kg 9,99 10,99 9,98 10,05 8,99 14,99 13,49 14,24 16,9 14,99 10,5 16,69 16,5 16,8
Kurczak cały 1 kg 5,79 6,95 5,62 5,79 5,79 5,75 5,99 5,79 5,79 6,59 6,39 6,49 8 6,36
Parówki Berlinki 250 g 2,38 2,2 4,38 3,99 4,59 3,99 3,69 4,39 3,32 4,92 4,49 4,99 4,28 4,28
Polędw. sopocka na wagę najtańsza
1 kg
21,2 13,99 14,99 18,99 19,49 28,5 25,29 13,95 18,4 15,99 19,9 28,99 16,9 23,01
Schab bez kości
1 kg
18,75 14,99 20,99 20,98 17,71 18,75 12,99 17,63 17,6 17,79 19,5 18,49 22,5 20,95
Szynka wiejska
1 kg na wagę – najtańsza
19,99 14,99 14,99 14,99 13,95 28,5 15,99 31,45 19,99 16,99 25,39 21,49 18,9 26,56
Śledzie w słoiku
1000 g
13 10,74 6,99 11,42 8,99 11,47 9,99 7,99 12,9 12,99 13,23 10,99 12,7 12,53
Banany
1 kg
na wagę
3,67 3,75 4,69 3,45 4,49 3,67 2,99 3,45 3,69 5,19 5,99 5,49 5,5 4,5
Cytryny
1 kg
na wagę
4,98 4,89 5,99 3,99 4,98 4,77 5,98 7,98 5,99 6,29 6,49 4,99 6,6 6,5
Jabłka polskie na wagę 1 kg 1,4 1,49 1,35 1,85 1,73 1,97 1,79 1,39 1,49 1,99 2,39 2,79 2,4 2,5
Pomar.
1 kg
na wagę
3,5 2,59 5,49 2,99 3,89 3,45 4,79 2,99 3,99 3,99 5,99 5,49 5,77 4,4
Papryka czerwona
1 kg
na wagę
11,94 9,99 10,99 7,99 7,99 11,94 3,99 6,07 8,99 11,59 10,9 13,99 12 9,9
Pieczarki
1 kg
na wagę
7,78 6,99 6,58 7,98 5,99 7,9 4,99 6,99 3,99 7,79 7,45 7,99 7,5 6,9
Pomidory na wagę
1 kg
6,47 5,99 6,99 8,99 8,79 7,97 3,49 4,49 7,99 9,29 8,49 4,79 10,9 9,5
Ziemniaki na wagę
1 kg
1,36 0,84 0,91 0,98 1,39 1,2 0,74 1,99 1,38 1,29 1,57 1,28 1,19 1,4
Domestos do toalet 750 ml 7,76 7,29 6,99 6,77 6,99 6,75 7,49 7,2 6,85 6,99 8,49 8,49 6,68 9,49
Mydło Dove
100 g
2,79 3,55 2,49 2,7 2,69 1,54 2,99 2,79 2,79 2,99 2,59 3,05 2,77 2,49
Papier toaletowy najtańszy (opak. 4
rolki)
2,64 4,99 4,11 3,62 5,79 0,99 4,99 3,15 3,99 4,59 3,99 2,79 4,6 2,8
Pasta Colgate Herbal 125 ml 2,95 5,99 5,48 3,31 6,69 5,16 8,99 5,49 5,19 6,79 6,79 5,99 6,9 7,51
Płyn
Ludwik zielony 1 l
4,57 4,59 3,94 4,29 4,49 3,5 5,29 4,19 3,95 4,79 4,99 3,99 5,5 5,43
Proszek Vizir
400 g
1,99 6,19 3,94 5,99 6,19 2,79 5,06 5,89 6,99 5,39 4,99 5,59 5,9 6,9
Ręczniki pap. najtańsze (opak. 2 rolki) 1,99 2,29 1,72 3,39 1,79 3,19 2,29 1,79 1,99 2,29 3,29 2,55 1,99 2,8
Szampon Timotei
250 ml
8,99 5,69 5,28 6,07 5,49 4,95 6,49 5,55 5,45 5,79 5,49 6,99 7,5 7,37

Metodologia

Co tydzień pięć osób odwiedzało pięć różnych sieci sklepów w Trójmieście. Ankieterzy spisywali ceny tych samych 50 produktów, od pieczywa po środki czystości. Okazało się, że ceny identycznych towarów są bardzo zróżnicowane, nawet w marketach tych samych sieci, ale znajdujących się w innych miastach. Największe rozbieżności cenowe dotyczą głównie wędlin i nabiału. Np. za tę samą kostkę masła w bydgoskim Kauflandzie zapłacimy 1,19 zł, a w górnośląskiej Żabce - 5,39 zł.

 

ewydanie

ewydanie
ewydanie

Czat - rozmawiaj NA ŻYWO

Zobacz zapis z czatu >>


update counter
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida