Super Express» Wydarzenia» Kraj» OBCHODY 3 MAJA w Warszawie: Co będzie się działo?. 3 MAJA, OBCHODY 3 MAJA, KONSTYTUCJA 3 MAJA, 3 MAJA 2013, 3 MAJ 2013, 3 MAJA CO TO ZA ŚWIĘTO, 3 MAJA CO ROBIĆ W WARSZAWIE

OBCHODY 3 MAJA w Warszawie: Co będzie się działo?

Obchody z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbędą się głównie w Warszawie, gdzie podpisano uchwałę. Równo 222 lata temu.

W południe 3 maja prezydent Bronisław Komorowski wygłosi przemówienie  okazji uroczystości 3 Maja. Podczas uroczystości na placu Zamkowym w Warszawie (gdzie podpisano Konstytucję 3 Maja), odczytana zostanie preambuła Konstytucji, a przed przemówieniem prezydenta wystrzeli 21 salw armatnich.

Zgromadzeni będą mogli też obejrzeć pokaz musztry paradnej w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz orkiestr wojskowych, policyjnej i Straży Granicznej. Po zakończeniu ceremonii żołnierze Kompanii Reprezentacyjnej i orkiestry wojskowej przemaszerują do Pałacu Prezydenckiego - tam prezydent Komorowski złoży kwiaty przed pomnikiem księcia Józefa Poniatowskiego.

Wieczorem na Zamku Królewskim odbędzie się premiera Koncertu Niepodległości Trzeciego Maja, w programie którego znajdą się pieśni patriotyczne.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida