
Powódź wywołała chaos na drogach. Zamkniętych – w całości, lub ...
Pieniądze można wpłacać na konta bankowe PCK i Caritas; numery kont znajdziemy na stronach internetowych tych organizacji. Na pomoc powodzianom można przesłać także charytatywny SMS na numer 72 052.
Dary rzeczowe jak woda pitna, trwała żywność, pościel, koce, śpiwory, artykuły czystościowe i środki opatrunkowe oraz gumowe buty i narzędzia do sprzątania - można przynosić do siedzib PCK i Caritas.
Poszkodowanym, można także pomóc włączając się do Internetowej Zbiórki Żywności "Pomóż Powodzianom". Na stronie www.bankizywnosci.pl znajdują się odnośniki do strony internetowej sklepu współpracującego z Bankiem Żywności.
Powódź w Polsce - maj 2010
Kupiona przez internautów żywność zostanie przekazana do magazynów Banków Żywności, które rozdysponują ją do organizacji społecznych, zajmujących się bezpośrednio pomocą poszkodowanym. Wśród rekomendowanych artykułów są: woda pitna, konserwy, produkty "instant" nie wymagające gotowania, suche pieczywo i inne trwałe artykuły żywnościowe.
Szczegółowe informacje na temat pomocy powodzianom znajdziemy na stronach organizacji społecznych www.caritas.pl, www.pck.pl i www.bankizywnosci.pl
Wybrane komentarze


- AAlina 29.06.2010, 18:28
Bzdury piszą ja chcę dać powodzianom meble ale nie chcą wziąć, bo trzeba im zawieźć i jeszcze prosić żeby wzięli. Jestem zbulwersowana taką sytuacją. Najlepiej chcieliby tylko pieniądze!!!!!!!!!!!!!
- Małgorzata 16.08.2010, 09:20
Witam,
Mam do oddania regał młodzieżowy z szafą ubraniową i biurkiem, dł 380 cm. Do odbioru w Warszawie.
Pozdr.
Małgorzata
kontakt:728913153
Denerwuje Cię to? ZGŁOŚ SKARGĘ!
- Zalane i nieprzejezdne drogi - SPRAWDŹ LISTĘ

- Utrudnienia na drogach: Zamknięte drogi w okolicach Sandomierza, Brzegu, Kędzierzyna-Koźla

- Powódź w Polsce: lista zalanych dróg

- Powódź, województwo małopolskie: Kraków jest już bezpieczny

- Powódź będzie nas kosztować ponad 2 miliardy euro

- Zalane i zamknięte drogi – sprawdź którędy nie jechać

- Powódź, utrudnienia na drogach: województwo łódzkie i Wielkopolska

- Pierwsza pomoc dla powodzian: gminy i powiaty dostaną po 100 tys złotych na walkę w wielką wodą





