Super Express» Wydarzenia» Kraj» PROGNOZA POGODY - ZIMA 2013: Zima będzie śnieżna ale łagodna. POLSKA,POGODA, PROGNOZA POGODY,ZIMA,PROGNOZA NA ZIMĘ,

PROGNOZA POGODY - ZIMA 2013: Zima będzie śnieżna ale łagodna

Łagodny mróz, chłodny wiatr i potężne zaspy lśniącego w słońcu śniegu. Takiego pejzażu możemy spodziewać się w Polsce podczas zbliżającej się zimy. Specjalnie dla nas synoptycy przygotowali prognozę długoterminową.

Jeszcze na dobre nie zaczęła się jesień, a synoptycy już wpatrują się w mapy i prowadzą obliczenia, by dociec, jakiej zimy możemy się spodziewać. I doszli do wniosku, że czeka nas co prawda bardzo dużo opadów śniegu, ale za to o wiele mniej siarczystego mrozu niż w ubiegłym roku. - Najnowsze prognozy przygotowane już przez amerykańskich klimatologów wskazują na to, że nie będziemy mieli do czynienia z żadnymi anomaliami pogodowymi ani rekordowo siarczystymi mrozami - mówi Waldemar Skałba z warszawskiego Biura Prognoz Cumulus. - Temperatura będzie przeważnie wynosiła od 0 do około -10 stopni Celsjusza, przy czym styczeń zapowiada się chłodniejszy niż luty. Możemy się również spodziewać dużej ilości opadów śniegu, a towarzyszyć im będą niekiedy silne wichury i zawieje. Pierwszy śnieg z deszczem spadnie w listopadzie - prognozuje synoptyk.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida