Super Express» Wydarzenia» Kraj» Przeor o. paulinów na Jasnej Górze: Matko Boża! WYBACZ NAM za tego szaleńca. JASNA GÓRA, MATKA BOSKA, OBRAZ MATKI BOSKIEJ, MATKA BOSKA CZĘSTOCHOWSKA, MATKA BOSKA CZĘSTOCHOWSKA ZAMACH, MATKA BOSKA CZĘSTOCHOWSKA ATAK, JASNA GÓRA ATAK, OBRAZ NA JASNEJ GÓRZE, CZARNA MADONNA

Przeor o. paulinów na Jasnej Górze: Matko Boża! WYBACZ NAM za tego szaleńca

Trzy żarówki po 2 zł wypełnione czarną farbą miały zniszczyć bezcenną relikwię Polaków. Janusz D. (58 l.) rzucił nimi w Królową Polski Matkę Boską Częstochowską, ale pancerna szyba chroniąca cudowny obraz ocaliła go przed zniszczeniem. Autor bluźnierczego zamachu usłyszał wczoraj prokuratorskie zarzuty i został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 

Janusz D. atak na Matkę Bożą dobrze zaplanował. Przyjechał w sobotę ze Świdnicy. W niedzielę przyszedł do kaplicy Cudownego Obrazu na poranną mszę świętą. Wdarł się do prezbiterium i rzucił w obraz żarówkami z farbą. Zamachowiec nie czuje skruchy. – Nie wstydzę się tego, co zrobiłem, i nie wstydzę się swojej twarzy, mam coś do powiedzenia wszystkim wiernym w Polsce – powiedział po przesłuchaniu w prokuraturze. Księża uważają, że Janusz D., który oświadczył też, że nie lubi przedmiotów kultu religijnego, może być opętany przez złego ducha.

Czciciele obrazu z całego świata przerażeni profanacją dzwonią nieustannie do klasztoru z pytaniami: jak pomóc? Aby przebłagać Matkę Bożą za grzesznika, ojcowie paulini rozpoczęli cykl modlitw przepraszających, zwanych ekspiacyjnymi. – Z bólem serca przepraszamy Cię, Matko Boża, i prosimy o przebłaganie za czyn 58-letniego mężczyzny, który próbował zniszczyć i oblać czarną farbą cudowny obraz – głosi ojciec Roman Majewski, przeor o. paulinów na Jasnej Górze. Osoby, które chcą razem z o. paulinami przeprosić Matkę Bożą, mogą się modlić hymnem błagalnym „Święty Boże, Święty Mocny” nawet w domu. A codziennie o godz. 21 przed Apelem Jasnogórskim w Częstochowie lub nadawanym w katolickich mediach. Sprawa jest poważna, przekonuje przeor. – Powiedzcie Matce Bożej: jestem, pamiętam, czuwam. O to gorąco was proszę – apeluje o. Majewski. Do modlących się już przyłączył się arcybiskup Wacław Depo, metropolita częstochowski. Jego zdaniem atak na cudowny obraz to skutek antykościelnej i antychrześcijańskiej nagonki.
Janusz D. usłyszał prokuratorskie zarzuty: zniszczenia dobra o szczególnym znaczeniu dla kultury i obrazy uczuć religijnych. Został aresztowany na 3 miesiące, a grozi mu do 10 lat więzienia.
Bluźnierca przyznał się do winy, ale czekają go badania psychiatryczne. – Podejrzany działał sam, nic nie wskazuje na to, by był inspirowany przez inne osoby. Najbardziej prawdopodobnym motywem jest działanie z pobudek religijnych – mówi Romuald Basiński, rzecznik prasowy prokuratury okręgowej.

 

O. Roman Majewski, przeor klasztoru o. paulinów na Jasnej Górze

 

Z bólem serca przepraszamy Cię,
Matko Boża, i prosimy o przebłaganie za czyn 58-letniego mężczyzny,
który próbował zniszczyć i oblać czarną farbą cudowny obraz.

Z bólem serca przepraszamy Cię, Matko Boża, i prosimy o przebłaganie za czyn 58-letniego mężczyzny, który próbował zniszczyć i oblać czarną farbą cudowny obraz.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida