Super Express» Wydarzenia» Kraj» REFORMA EMERYTALNA. Kiedy MĘŻCZYŹNI mogą przejść na PEŁNĄ EMERYTURĘ - TABELA. EMERYTURA,WIEK EMERYTALNY,PRACA,CZAS PRACY,PRAWO PRACY,WIEK EMERYTALNY,

REFORMA EMERYTALNA. Kiedy MĘŻCZYŹNI mogą przejść na PEŁNĄ EMERYTURĘ - TABELA

Dwa lata. O tyle dłużej, w porównaniu z obecnymi przepisami, będą pracowali Polacy. Już od 2013 roku stopniowo podwyższany ma być wiek emerytalny. Na SE.pl każdy mężczyzna może sprawdzić, kiedy dokładnie przejdzie na pełną emeryturę.

Obecnie kobiety osiągają wiek emerytalny po ukończeniu 60 lat, a mężczyźni po 65. Ale to się zmieni. Premier zapowiedział, że od przyszłego roku stopniowo wyrównywany i wydłużany ma być wiek emerytalny. Polacy i Polki mają pracować do 67. roku życia.

- Decyzje w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego podejmujemy w imię odpowiedzialności, by za kilkanaście lat mieć pieniądze na wypłatę emerytur - przekonuje Donald Tusk (55 l.).

Pierwszymi mężczyznami, którzy poczują te zmiany, będą panowie, którzy urodzili się w styczniu 1948 roku. Oni mają pracować o miesiąc dłużej w porównaniu z aktualnymi zasadami (czyli wiek emerytalny osiągnął po 65 latach i jednym miesiącu). Do 67. roku życia będą pracowali mężczyźni urodzeni w październiku 1953 roku oraz młodsi.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida