Super Express» Wydarzenia» Kraj» Rozwój sił powietrznych: Ostatni wojskowy Herkules wylądował w Polsce. POWIDZ,LOTNISKO WOJSKOWE,C 130 HERKULES,HERKULES,WOJSKO POLSKIE,SIŁY POWIETRZNE,C 130,

Rozwój sił powietrznych: Ostatni wojskowy Herkules wylądował w Polsce

Wczoraj na lotnisku wojskowym w Powidzu wylądował ostatni samolot C-130 E Herkules, który wojsko polskie otrzymało od Amerykanów. Nasze siły powietrzne mają już pięć takich maszyn.

- Zrobiliśmy kolejny krok w rozwoju sił powietrznych. Był on możliwy dzięki współpracy z amerykańskim sojusznikiem - mówił wczoraj minister Tomasz Siemoniak (45 l.) podczas uroczystości na lotnisku w Powidzu.

Dzięki samolotom transportowym Herkules można na znaczną odległość przewieźć sprzęt wojskowy i ludzi. - W ciągu 3 lat użytkowania kolejno przybywających herkulesów przekonaliśmy się, że jest to konstrukcja uniwersalna. Użyteczna w każdych warunkach i mająca ogromne możliwości modernizacyjne - zachwalał minister.

Obecnie trwają wojskowe negocjacje w sprawie imienia dla nowego samolotu. Transportowce, które przyleciały wcześniej, mają polskie imiona. Jest między innymi Czesio i Stefan.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida