Super Express» Wydarzenia» Kraj» Ryszard C. - zabójca z Łodzi - przejdzie badania w szpitalu psychiatrycznym . Zabójca z Łodzi trafi na obserwację psychiatryczną szpitala w Zakładzie Karnym nr 2

Ryszard C. - zabójca z Łodzi - przejdzie badania w szpitalu psychiatrycznym

Zabójca z Łodzi, który w październiku wtargnął do biura poselskiego europosła Janusza Wojciechowskiego zastrzelił jego asystenta Marka Rosiaka i ranił nożem Pawła Kowalskiego trafi na badania psychiatryczne. Sąd Okręgowy w Łodzi uwzględnił wniosek prokuratury, by Ryszarda C. poddać obserwacji psychitarów. Zamachowiec przez prawie miesiąc będzie przechodził badania na oddziale szpitala Zakładu Karnego nr 2 w Łodzi.

Chociaż biegli psychiatrzy i psycholog nie mają wątpliwości, że Ryszard C. nie był w pełni władz umysłowych gdy z zimną krwią zabił w siedzibie PiS w Łodzi Marka Rosiaka, asystenta europosła Janusza Wojciechowskiego i ciężko ranił Pawła Kowalskiego, asystenta posła Jarosława Jagiełły, to sąd musiał podjąć ostateczną decyzję co dalej z zabójcą.

Sąd Okręgowy w Łodzi uwzględnił wniosek prokuratorów, którzy domagali się dokładniejszych badań zamachowca. Zabójca na oddziale psychiatrycznym szpitala w Zakładzie Karnym nr 2 ma przebywać niecały miesiąc. Tyle powinno wystarczyć lekarzom, by z całą pewnością stwierdzić czy Ryszard C. był poczytalny gdy wtargnął do biura poselskiego.

Przeczytaj koniecznie: Ryszard C., morderca z Łodzi: Miałem 49 naboi. Żałuję, że wystrzeliłem tylko 8Więcej
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/miaem-49-naboi-zauje-ze-wystrzeliem-tylko-8_157560.html

Badania zamachowca wiążą się z koniecznością z odwleczenia w czasie śledztwa. To psychiatrzy zadecydują czy Ryszard C. cierpi na chorobę umysłową i wymaga przymusowego leczenia. Jeśli tak się stanie odsiadka w więzieniu za zabójstwo nie wchodzi w grę.

Kiedy 62-letni zabójca zaczął krwawą rzeź w siedzibie PiS krzyczał, że nienawidzi Jarosława Kaczyńskiego, chce zabić prezesa PiS i ludzi z jego otoczenia.Więcej
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/ryszard-c-trafi-do-szpitala-psychiatrycznego-zaboj_158830.html

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida