Super Express» Wydarzenia» Kraj» Sondaż CBOS: PiS wygrywa z PO!. Jak rośnie poparcie dla partii, jak spada poparcie dla partii, jakie są wyniki sondażu CBOS?

Sondaż CBOS: PiS wygrywa z PO!

Według najnowszego sondażu CBOS Prawo i Sprawiedliwość wygrywa z Platformą Obywatelską. Na PiS głos oddałoby 26 procent ankietowanych, zaś na PO - 23 procent.

Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że na PiS zagłosowałoby 26 procent ankietowanych, zaś na PO - 23 procent (dane na maj). Co ciekawe do Sejmu weszłyby jeszcze tylko dwie partie - SLD i PSL.

>>> Sondaż CBOS: Notowania rządu idą w dół!

Sojusz Lewicy Demokratycznej zanotował 9 procent poparcia, zaś Polskie Stronnictwo Ludowe 6 procent.

Do Sejmu nie dostałby się Ruch Palikota (4 procent poparcia) oraz Solidarna Polska (2 procent poparcia).

Poparcie dla partii w kwietniu

W porównaniu do danych z kwietnia Prawo i Sprawiedliwość odnotowało wzrost o 3 procent, Platforma Obywatelska spadek o 2 procent, SLD wzrost o 1 procent, RP również wzrost - o 2 procent, SP spadek o 1 procent, a poparcie dla PSL nie zmieniło się.

Pośród ankietowanych 54 procent wyraziło pewność, że wezmą udział w głosowaniu, 29 procent na pewno nie poszłoby zagłosować, zaś 16 procent nie było zdecydowanych.

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 9-15 maja na liczącej 1101 osób reprezentatywnej grupie dorosłych mieszkańców Polski.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida