Super Express» Wydarzenia» Kraj» Szalony WIKARY z Wąsewa musi odejść. Został opętany?. TOMASZ P,WIKARY,SZATAN,KSIĄDZ,WĄSEWO,

Szalony WIKARY z Wąsewa musi odejść. Został opętany?

Ksiądz Tomasz P. (26 l.) z Wąsewa (woj. mazowieckie), który opowieściami o swoich konszachtach z szatanem i dziwacznymi obrzędami oczyszczającymi doprowadził pięć gimnazjalistek do ataku histerii, powinien jak najszybciej odejść z parafii! Takiego zdania jest egzorcysta ks. Paweł Murziński (40 l.), którego poprosiliśmy o ocenę zachowań młodego kapłana. - Wikary ma problem duchowy lub psychiczny - mówi specjalista od walki z demonami.

O ks. Tomaszu, wikariuszu z parafii w Wąsewie, pisaliśmy w czwartek. Kapłan opowiadał młodzieży o tym, że we wsi mieszka szatan i on z nim rozmawia. Mówił też, że złe moce opętały uczennice, i kazał im pić wodę święconą. W efekcie w miejscowym gimnazjum doszło do masowego ataku histerii. Pięć dziewcząt twierdziło, że zobaczyły demony.

O ocenę tej sytuacji poprosiliśmy egzorcystę ks. Pawła Murzińskiego z Księżyna (woj. podlaskie). Specjalista od walki z demonami nie ma wątpliwości, że 26-letni kapłan ma poważny problem. - Być może wikariusz doświadcza głębokich przeżyć duchowych, ale może też objawiać poważne skrzywienie psychiczne. Dla dobra ogólnego i rozeznania sytuacji powinien być odwołany z parafii, i objęty opieką przez władze kościelne - tłumaczy egzorcysta. Jego zdaniem pokazywanie nastolatkom filmów o opętaniu i opowieści o szatanie też było złym pomysłem. - Nie można w pracy z młodzieżą pokazywać tylko zła, ale trzeba go równoważyć dobrem. Zalecałbym nastolatkom modlitwę o uwolnienie z lęku i rozmowę z psychologiem - radzi ekspert.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida