Super Express» Wydarzenia» Kraj» Trąba powietrzna NAD KALISZEM - YouTube, ludzie wystraszeni. KALISZ, trąba powietrzna 9.08.2011, tornado w Kaliszu

Trąba powietrzna NAD KALISZEM - YouTube, ludzie wystraszeni

We wtorek, 8.08.2011, nad Kaliszem pojawiły się bardzo ciężkie chmury. Różnica ciśnień była tak duża, że nad miastem uformowała się trąba powietrzna i przeszło tornado. Trąba powietrzna wyrządziła duże szkody, zerwała dach w Szkole Podstawowej nr 12.

Potężna chmura miała charakterystyczny kształt. Obłoki w niej wirowały, co sygnalizowało nadejście trąby powietrznej. Według naocznych świadków, pierwsze trzydzieści minut były przerażająco ciche, dopiero później zerwał się wiatr i rozpoczęły się grzmoty.

>>> Halina Azuka z Kalisza: WOJEWODA NISZCZY MOJE MAŁŻENSTWO!

Lej trąby powietrznej uformował się ok. godziny 19.00 w okolicy miejscowości Sieroszewice. Trąba dosięgła ziemi na osiedlu Piskorzewie, w dzielnicy Kalisza. Połamała kilkanaście drzew, uszkadzała dachy i tablice reklamowe. Zerwany został dach i wybite okna w Szkole Podstawowej nr 12.

Trąba poruszała się w kierunku Śródmieścia, ale szybko straciła na mocy. Na Trasie Bursztynowej wyrządziła tylko niewielkie szkody.

Oto film z formowania się trąby powietrznej nad Kaliszem:

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida