Super Express» Wydarzenia» Kraj» TRAGEDIA w RODZINIE ZASTĘPCZEJ w Pucku: POWAŻNE ZANIEDBANIA - to one są przyczyną śmierci dzieci. PUCK, TRAGEDIA W PUCKU, RODZINA ZASTĘPCZA Z PUCKA, ANNA CZ., WIESŁAW CZ., RODZICE ZASTĘPCZY Z PUCKA, KLAUDIA Z PUCKA, KACPER Z PUCKA, DZIECI Z PUCKA, ZANIEDBANIA W PUCKU, TRAGEDIA W RODZINIE ZASTĘPCZE

TRAGEDIA w RODZINIE ZASTĘPCZEJ w Pucku: POWAŻNE ZANIEDBANIA - to one są przyczyną śmierci dzieci

Wyniki kontroli przeprowadzone w ośrodkach odpowiedzialnych za dobro dzieci, które trafiły w styczniu tego roku do rodziny zastępczej Anny i Wiesława Cz. są jednoznaczne. Doszło do poważnych zaniedbań, które przyczyniły się do śmierci dzieci - Kacperka i Klaudii.

Tragedia w rodzinie zastępczej w Pucku - wszystko o dramacie dzieci >>>>

Jak się okazuje w wejherowskiej prokuraturze doszło do poważnych zaniedbań, które z pewnością przyczyniły się do śmierci dzieci z rodziny zastępczej.

Otóż sąd w Wejherowie wydał decyzję o umieszczeniu dzieci w rodzinie zastępczej, ale nie podał nazwiska rodziny, w związku z tym, nie miał na jej temat opinii. Anna i Wiesław Cz. nie spełniali formalnych wymogów, by zaopiekować się dziećmi pani Hanny E.

Również w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie doszło do zaniedbań. Rodzina Cz. nie przeszła odpowiedniego szkolenia, by zaopiekować się pięciorgiem dzieci, zabrakło wywiadu środowiskowego o Annie i Wiesławie Cz., ich dom był nieprzystosowany do wychowywania pięciorga cudzych dzieci oraz dwójki własnych. Dopiero po wprowadzeniu się dzieci zaczęli go remontować.

PCPR otrzymywało sygnały o złym traktowaniu dzieci przez rodziców zastępczych, jednak wszystkie przesłanki ignorowano. Pracownicy centrum nie zareagowali także na informację o problemach psychiatrycznych Anny Cz.

Po kontroli w PCPR odwołano dyrektor ośrodka, Beatę Kryszak. Obecnie toczy się śledztwo w sprawie działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku. Prowadzi je Prokuratura Rejonowa w Gdyni.

Jeśli pracownicy placówki złamali art. 231 Kodeksu karnego (przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych) grozi im kara więzienia do 3 lat.

Czytaj więcej: Tragedia w Pucku: Są nowe zarzuty dla rodziców zastępczych, Anny i Wiesława Cz.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida