Super Express» Wydarzenia» Kraj» TROTYL na pokładzie TUPOLEWA. Amerykanie potwierdzili obecność TROTYLU?. SMOLEŃSK, KATASTROFA SMOLEŃSKA, TUPOLEW, TU 154, TROTYL TUPOLEW, TROTYL TU-154, ŚLADY KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ, KATASTROFA SMOLEŃSKA TROTYL, SMOLEŃSK TROTYL

TROTYL na pokładzie TUPOLEWA. Amerykanie potwierdzili obecność TROTYLU?

W sprawie rzekomej obecności trotylu i nitrogliceryny na częściach wraku prezydenckiego tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku, pojawia się coraz więcej wątków. Stanisław Zagrodzki, kuzyn jedenej z ofiar katastrofy smoleńskiej - Ewy Bąkowskiej powiedział w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie", że zlecił amerykańskim ekspertom badania m.in. samolotowego pasa bezpieczeństwa z miejsca tragedii. Zdradził, że badania te wykazały obecność trotylu.

Zagrodzki powiedział, że przywiózł ze Smoleńska do Polski fragmenty ubrań swojej kuzynki. Wśród części garderoby znajdował się także pas bezpieczeństwa, którym kobieta była przypięta podczas tragicznego lotu - Pytałem prokuratorów, czy chcą ode mnie te materiały, ale to zignorowali - powiedział kuzyn Bąkowskiej w rozmowie z dziennikarzami gazety.

Dodał również, że prywatnie zlecił badania fragmentu z prezydenckiego samolotu jednemu z ośrodków naukowych w USA. Ujawnił, że badania odczynnikowe wykazały obecność trotylu. Wyniki badania fragmentu zostaną poddane kolejnym analizom.

Prokuratura wojskowa poinformowała we wtorek, że nie stwierdziła we wraku rządowego Tu154M obecności trotyluy czy nitrogliceryny. Zaprzeczyła tym samym doniesieniom "Rzeczpospolitej", według których, polscy eksperci odnaleźli na częściach wraku samolotu ślady materiałów wybuchowych.

Czytaj więcej: Katastrofa smoleńska to był ZAMACH? Trotyl na pokładzie TUPOLEWA >>>>>Więcej
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/trotyl-na-pokladzie-tupolewa-ekspert-slady-ulegaja-zatarciu_288419.html

Źródło: se24.tv

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
update counter
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida