Super Express» Wydarzenia» Kraj» WARSZAWA: 22-latka śmiertelnie zatruła się CZADEM. CZAD, ZATRUCIE CZADEM, ZATRUCIE CZADEM WARSZAWA, KOBIETA ZATRUŁA SIĘ CZADEM, ZATRUCIE CZADEM WARSZAWA, WARSZAWA, CZAD, KOBIETA

WARSZAWA: 22-latka śmiertelnie zatruła się CZADEM

22-letnia mieszkanka Warszawy śmiertelnie zatruła się czadem - informuje TVNWARSZAWA.PL. Jej mama trafiła do szpitala. Do zatrucia tlenkiem węgla doszło w dzielnicy Ochota. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz pogotowia stwierdził zgon młodej kobiety.

Portal TVNWARSZAWA.PL informuje, że 22-latkę próbowała ratować jej mama wraz z sąsiadem. Straż pożarna stwierdziła w pomieszczeniu za pomocą detektora podwyższony stan tlenku węgla.

Zima to szczególnie niebezpieczny okres, w którym wzrasta liczba zatruć tlenkiem węgla. Na ten czas MSW wydało specjalny komunikat: "Zimą podczas dogrzewania domów i mieszkań dochodzi również do zatruć tlenkiem węgla. Straż pożarna od początku okresu grzewczego prosi o większą rozwagę przy ogrzewaniu mieszkań i częstsze sprawdzanie stanu pieców oraz przewodów kominowych".

Straż Pożarna przestrzega przed zatykaniem i zaklejaniem przewodów wentylacyjnych. Informuje także mieszkańców o tym, że w urządzeniach gazowych, w przypadku braku wystarczającej ilości powietrza, dochodzi do niezupełnego spalania gazu i wytworzenia się niewyczuwalnego tlenku węgla.

Objawami świadczącymi o ulatniającym się czadzie mogą być nudności, senność i bóle głowy. Aby zapobiec zatruciom tlenkiem czadu, można – dla własnego bezpieczeństwa oraz wszystkich pozostałych domowników - zainstalować w domu lub mieszkaniu, czujniki tlenku węgla, które zaalarmują w przypadku wystąpienia zagrożenia, dzięki czemu będzie można uniknąć tragedii.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida