Super Express» Wydarzenia» Kraj» Wiek EMERYTALNY dla mężczyzn. Sprawdź, kiedy przejdziesz na emeryturę. DONALD TUSK, WIEK EMERYTALNY, TABELA WIEKU, EMERYTURA, MĘŻCZYŹNI, TABELA WIEKU EMERYTALNEGO, WIEK EMERYTALNY MĘŻCZYŹNI, MĘŻCZYŹNI WIEK EMERYTALNY

Wiek EMERYTALNY dla mężczyzn. Sprawdź, kiedy przejdziesz na emeryturę

Od 1 stycznia będzie stopniowo podwyższany i wyrównywany wiek emerytalny Polaków. Mężczyźni będą pracowali o dwa lata dłużej. W tabelach obok każdy pan może dokładnie sprawdzić, kiedy przejdzie na nową emeryturę.

Aktualny jeszcze wiek emerytalny w Polsce to 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Ale wkrótce to się zacznie zmieniać. Bo rząd Donalda Tuska (55 l.) zdecydował, że Polacy od 1 stycznia 2013 roku będą pracowali dłużej.

Zmiany nie dotyczą mężczyzn, którzy urodzili się przed 1948 rokiem! Pierwsi mężczyźni, którzy będą dłużej pracować, to panowie urodzeni w styczniu 1948 roku. Oni mają pracować o miesiąc dłużej w porównaniu z aktualnymi zasadami (czyli wiek emerytalny osiągnął po 65 latach i jednym miesiącu). Natomiast wszyscy panowie urodzeni po październiku 1953 roku będą przechodzili na emeryturę w wieku 67 lat. - To są kroki, to jest postępowanie, które może nam zagwarantować nie na rok czy na pięć lat, ale na trwałe bezpieczeństwo finansów publicznych. A to ludzkim językiem oznacza bezpieczeństwo finansowe właśnie tych, którzy będą uzależnieni od systemu emerytalnego. Gdybym nie miał pełnego przekonania, że bezpieczeństwo polskich emerytów dziś i w przyszłości zależy od tego kroku, nie proponowałbym tego - argumentował Tusk, uzasadniając decyzję o podwyższeniu wieku emerytalnego.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida