Super Express» Wydarzenia» Kraj» Wzrasta ZASIŁEK PIELĘGNACYJNY. Rodzice wychowujący UPOŚLEDZONE DZIECI dostaną 200 ZŁ więcej . ZASIŁEK PIELĘGNACYJNY, WZRASTA ZASIŁEK PIELĘGNACYJNY, WYŻSZY ZASIŁEK PIELĘGNACYJNY, NIEPEŁNOSPRAWNE DZIECI, UPOŚLEDZONE DZIECI, ILE WIĘCEJ ZASIŁKU PIELĘGNACYJNEGO, DZIECI, RODZICE

Wzrasta ZASIŁEK PIELĘGNACYJNY. Rodzice wychowujący UPOŚLEDZONE DZIECI dostaną 200 ZŁ więcej

Premier sprawił wielkanocny prezent rodzicom, którzy opiekują się niepełnosprawnymi dziećmi. Od kwietnia do końca roku otrzymają dodatkowe 200 zł miesięcznie. Może nie jest to dużo przy galopującej drożyźnie, ale zawsze to coś.

- Przy tak drastycznych podwyżkach cen usług i towarów kwota ta niewiele zmieni w naszym życiu. Dobrze jednak, że rząd myśli o takich rodzinach, jak moja. Zrobiło się trochę lżej na sercu - mówi Anna Jelska (36 l.) z Białegostoku (woj. podlaskie), matka Elizy (4 l.).

Dziecko urodziło się z uszkodzeniem mózgu. Opieka nad nią to praca na trzy etaty przez 24 godziny na dobę. Eliza dokarmiana jest za pomocą specjalnej rurki podłączonej do żołądka. W tchawicy ma podłączoną kolejną rurkę, z której bez przerwy trzeba odsysać zbierającą się tam ślinę. Ponadto codzienna rehabilitacja, regularne wizyty w szpitalu, zmiany pieluch, podawanie leków... O żadnej pracy zarobkowej nie może być mowy.

Dotychczas pani Anna otrzymywała 620 zł zasiłku opiekuńczego. Od kwietnia ma obiecane przez premiera 200 zł podwyżki. Ministerstwo szacuje, że z pomocy skorzysta ok. 95 tys. osób.

"SE" zapytał w ich imieniu w Ministerstwie Pracy, kiedy konkretnie będą wypłacane zasiłki i jak należy się o nie starać.

- Postępowanie będzie wszczynane z urzędu, czyli zainteresowani nie będą musieli składać dodatkowych wniosków - odpowiedziano nam. Urzędnicy nie ujawnili jednak, czy pieniądze wpłyną na konta zainteresowanych jeszcze w kwietniu czy później.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
update counter
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida