Super Express» Wydarzenia» Kraj» ZMIANA CZASU na LETNI 2013 już w marcu! Kiedy przestawiamy ZEGARKI?. ZMIANA CZASU, ZMIANA CZASU Z ZIMOWEGO NA LETNI, CZAS LETNI, CZAS LETNI 2013, KIEDY PRZESTAWIAMY ZEGARKI, ZMIANA CZASU NA LETNI, CZAS LETNI 2013, KIEDY ZMIANA CZASU, ZMIANA CZASU KIEDY, ZMIANA CZASU 30

ZMIANA CZASU na LETNI 2013 już w marcu! Kiedy przestawiamy ZEGARKI?

Zmiana z czasu zimowego na letni nastąpi w nocy z 30 marca 2013 na 31 marca 2013. Zegarek przestawimy z godziny 2:00 na 3:00 w nocy.

W nocy z 30.03.2013 na 31.03.2013, nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Zegarek przestawimy z godziny 2:00 na 3:00 w nocy.

Plusy i minusy zmiany czasu

Zmiana czasu to lepsze wykorzystanie słońca, które pozytywnie wpływa na aktywność ludzi. Większe nasłonecznienie jest dla organizmu zdrowe.

W dniu zmiany czasu ryzyko zawału serca wzrasta nawet o kilkanaście procent. Naukowcy potwierdzili, że przestawienie zegarków o godzinę do przodu jest bardzo niebezpieczne. Taka zmiana czasu to dla organizmu szok, który może skończyć się śmiercią.

Zdaniem ekspertów zmiana czasu daje wymierne korzyści finansowe, dłuższy dzień oznacza, że krócej będziemy korzystać ze sztucznego światła. To oznacza natomiast zmniejszenie zużycia energii.

Pojawiają się problemy w transporcie. Zauważyć to można w przypadku nocnych pociągów i kursów autokarowych. Zmiana czasu na letni oznacza godzinę opóźnienia przy identycznym czasie podróży.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida