Super Express» Wydarzenia» Świat» Costa Concordia: AKCJA RATUNKOWA przerwana. Nie ma szans na wydobycie ŻYWYCH?. COSTA CONCORDIA, KATASTROFA COSTA CONCORDIA, ZATONIĘCIE COSTA CONCORDIA, BILANS OFIAR COSTA CONCORDIA

Costa Concordia: AKCJA RATUNKOWA przerwana. Nie ma szans na wydobycie ŻYWYCH?

Akcja ratunkowa na statku Costa Concordia została przerwana. Z powodu wysokich fal statek zaczął się poruszać. Dlatego konieczne było wstrzymanie akcji poszukiwania szesnastu zaginionych, a ratownicy zostali ewakuowani.

Najbardziej aktualny bilans ofiar mówi o sześciu ofiarach, kilkudziesięciu rannych i 16 zaginionych. Niestety nie można wykluczyć, że wszyscy uznawani do tej pory za zaginionych zginęli. Pokłady znajdujące się nad wodą zostały bowiem już przeszukane – bez skutku. Wszyscy, którzy znaleźli się poniżej linii wody po tylu godzinach maja niestety nikłe szanse na przeżycie.

Kiedy ratownicy wrócą na Concorię?

W miejscu katastrofy w tej chwili szaleje sztorm. Fale niestety odpychają statek od brzegu co może poważnie utrudnić powrót ratowników do wraku.

Nie można niestety wykluczyć, że przewrócony statek zacznie tonąć. W takim przypadku ekipy będą mogły wrócić do pracy przy wraku dopiero po tym gdy stabilni osiądzie on na skalistym podłożu.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida