Super Express» Wydarzenia» Świat» Odnalezione szczątki to nie zaginiony Airbus!

Odnalezione szczątki to nie zaginiony Airbus!

Brazylijskie ekipy poszukiwawcze popełniły fatalną pomyłkę. To, co miało być szczątkami rozbitego samolotu Air France, okazało się stertą drewnianych palet! To oznacza tylko jedno: nadal nie wiadomo, gdzie doszło do katastrofy.

- Do tej pory nie odnaleziono żadnej części samolotu - oświadczył niespodziewanie w czwartek późnym wieczorem dyrektor departamentu kontroli brazylijskiej przestrzeni powietrznej generał Ramon Borges Cardoso.

Jak to możliwe skoro ekipy przekazywały wcześniej, że odnalazły metalowe szczątki i fotele lotnicze? - Zaszła tragiczna pomyłka - tłumaczą się Brazylijczycy i dodają, że z morza wyłowiono jedynie drewnianą paletę towarową. Co więcej, można absolutnie wykluczyć, że pochodzi ona z samolotu.

Tak czy inaczej poszukiwania ruszają od początku. Wraku samolotu cały czas szukają wojska amerykańskie i francuska marynarka. W piątek ponownie w powietrze wzbiją się samoloty obserwacyjne wyposażone w specjalny sprzęt pozwalający na lokalizację obiektów pod wodą. Poszerzony został również obszar poszukiwań - obecnie wynosi on prawie 6 tys. km kwadratowych. Nikt nie ukrywa jednak, że przez "błędny trop" szanse na odnalezienie wraku zmalały praktycznie do zera.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida