Super Express» Wydarzenia» Świat» Pakistanka została zabita, bo uciekła od męża. Trzy Pakistanki ofiarami zabójstwa honorowego. W Pakistanie dokonano zabójstwa honorowego.

Pakistanka została zabita, bo uciekła od męża

Sąd plemienny pakistańskiej wsi Jawaki skazał na śmierć kobietę, która wiosną tego roku uciekła od swojego męża. Wyrok śmierci wykonano również na jej kuzynce oraz ciotce, pomagających w ucieczce.

22-letnia kobieta pochodząca z Karaczi przed dwoma laty zdecydowała się na ślub z mężczyzną ze wsi Jawaki. W tym roku zdecydowała się jednak odejść od męża. W ucieczce pomogła jej ciotka oraz kuzynka. Dzięki ich pomocy kobieta mogła wrócić do swojego rodzinnego miasta, gdzie poznała innego mężczyzne, z którym chciała zacząć nowe życie.

Rodzina męża odnalazła 22-latkę. Jak donosi rmf24.pl, wczoraj rada plemienna wsi Jawaki zdecydowała, że wszytkie trzy kobiety muszą zginąć. Wyrok wykonano i dzisiaj Pakistanki zostały pochowane.

- Mamy do czynienia z zabójstwem honorowym, które regulowane jest przez sądy plemienne. Pakistański kodeks karny nie ma tu mocy prawnej - poinformował anonimowo przedstawiciel lokalnych władz cytowany przez rmf24.pl.

ZOBACZ: Nowa Zelandia. Kobieta oskarża policję o gwałt

Nowa Zelandia. Kobieta oskarża policję o gwałt

http://www.se.pl/wydarzenia/swiat/nowa-zelandia-kobieta-oskarza-policje-o-gwat_354110.html

Każdego roku w Pakistanie ginie wiele kobiet, posądzanych o splamienie honoru rodziny. Czasami są brutalnie okaleczane, jeśli zachodzi wobec nich podejrzenie o cudzołóstwo. W 2005 roku przyjęto prawo, które delegalizuje honorowe zabójstwa. Mimo to sytuacja kobiet nie uległa poprawie.

 

 

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida