Super Express» Wydarzenia» Świat» USA. Oto imperium scjentologicznej sekty ZDJĘCIA. Nieopodal miasteczka Helmet w Kalifornii scjentolodzy zbudowali swoje imperium

USA. Oto imperium scjentologicznej sekty ZDJĘCIA

Pałace w stylu szkockim, baseny, drogi, kościół, studia telewizyjne, a wszytko ogrodzone drutem pod napięciem, naszpikowane czujnikami ruchu i kamerami. Scjentolodzy, jedna z najbogatszych i najbardziej niebezpiecznych sekt, nieopodal miasteczka Helmet w Kalifornii zbudowali prawdziwe imperium.

Sekta założona przez pisarza science fiction L. Rona Hubbarda (+75 l.) kupiła 300-hektarowy ośrodek wypoczynkowy i przekształciła go w swoje centrum dowodzenia. Tu zapadają najważniejsze decyzje - również finansowe. Tu kręcone są filmy i drukowane ulotki mające na celu zdobywanie nowych członków.

Patrz też: Amy Winehouse zainteresowała się scjentologiąWięcej
http://www.se.pl/rozrywka/plotki/amy-winehouse-zainteresowala-sie-scjentologia_132744.html

uż dzisiaj mówi się, że Kościół scjentologiczny przyciągnął kilka milionów osób. Jego wyznawcy wierzą m.in. w istnienie kosmitów, a za swój cel obrali zapanowanie scjentologii nad społeczeństwem za pomocą odpowiedniego doradztwa duchowego, co niektórzy tłumaczą jako pranie mózgów.

Sił i rozgłosu przydają im znani członkowie, m.in. aktorzy - Tom Cruise (49 l.) i John Travolta (57 l.), którzy łożą na organizację miliony. Nic dziwnego, że majątek sekty szacowany jest na kilka miliardów dolarów! Mało brakowało, a scjentolodzy zaczęliby legalną działalność w Polsce. Ale sekta nie otrzymała pozwolenia MSWiA na rejestrację jako związek wyznaniowy.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida